Te modelki nie są klasycznymi pięknościami, ale robią wielką karierę!

Od jakiegoś czasu świat mody przestał kojarzyć się tylko i wyłącznie z pięknymi i szczupłymi modelkami o idealnych rysach i kształtach. Coraz częściej na wybiegach i w kampaniach modowych pojawiają się modelki, których fizjonomia odbiega od kanonu piękna dominującego w świecie wielkiej mody. Poznajcie je!

Foto: Getty Images

Choć na pokazach światowych projektantów w dalszym ciągu królują młodziutkie i bardzo szczupłe modelki o rozmiarze zero, branża mody coraz chętniej otwiera się na inność. Domy mody i znane marki nie boją się zapraszać do współpracy osób, którym daleko do doskonałości.

Chantelle Winnie

Chantelle Winnie to 21-letnia Kanadyjka, u której w wieku trzech lat wykryto bielactwo. Jej skóra w pewnych miejscach stopniowo traci pigment. W dzieciństwie była nazywana przez inne dzieci „zebrą” i „krową”. Po latach zrobiła z choroby, na którą cierpiał również Michael Jackson: atut.

Chantelle chciała spróbować swoich sił w świecie mody. Dlatego zdecydowała się wziąć udział w America’s Next Top Model. W programie doszła do ścisłego finału. Winnie wystąpiła również w kampaniach dla Diesela oraz Desigual, oraz przeszła się po wybiegu podczas nowojorskiego Fashion Week.

– Chciałabym dobrze wykorzystać swoje pięć minut i skorzystać z wielu możliwości, które się przede mną otwierają. Zobaczymy, co będzie. – mówiła niedawno dla portalu Natemat.pl. Na Instagramie Chantelle, który liczy milion obserwatorów, możemy zobaczyć masę zdjęć z codziennego życia modelki, ale również zapowiedzi nowych modowych projektów.

Foto: Getty Images Chantelle Winnie
Foto: Getty Images Chantelle Winnie

Ashley Graham

28-letnia Amerykanka Ashley Graham jest jedną z najpopularniejszych modelek plus size, która z powodzeniem podbija świat mody. Ashley ma śliczną twarz, długie lśniące włosy i dość krągłe kształty. Nie ma jednak z tego powodu kompleksów.

Karierę rozpoczęła jako nastolatka, choć na początku nie było łatwo. – Słyszałam, że jestem za gruba, za chuda, zbyt etniczna, zbyt biała. Według niektórych byłam też za brzydka. Uważam, że trzeba mieć grubą skórę, aby przetrwać w tej branży. – mówiła Ashley.

Nie było łatwo, jednak Ashley udało się zrobić karierę w świecie mody. 28-latka brała udział w kampaniach takich marek jak Levi’s oraz Marina Rinaldi. Olbrzymią popularność przyniósł Graham udział w telewizyjnej reklamie bielizny Lane Bryant. Razem z marką Navabi stworzyła kolekcję bielizny dla kobiet o większych kształtach.

Ashley dumnie prezentuje swoje krągłości na łamach największych kobiecych magazynów. Jej zdjęcia publikowane były m.in.w „Elle” oraz „Harper’s Baazar”. 28-latka od kilku sezonów jest twarzą kanadyjskiej marki Addiction Elle. Na jesieni w 2015 zaprezentowała się w seksownej bieliźnie marki podczas tygodnia mody w Nowym Jorku. Ostatnio na swoim Instagramie Ashley ogłosiła, iż została modelką magazynu "Sport Illustrated".

Foto: Getty Images Ashley Graham
Foto: Getty Images Ashley Graham

Andreja Pejić

24-letnia modelka, która pochodzi z Bośni i Hercegowiny, karierę rozpoczęła w 2008 r. Była wtedy androgynicznym chłopcem, który zachwycił świat wielkiej mody. Pozował w kampaniach i brał udział w pokazach mody w obu wcieleniach: kobiety i mężczyzny. Świetnie sprawdzał się jako długonoga, seksowna blondynka oraz delikatny chłopiec. Współpracował m.in. z Jeanem Paulem Gaultierem oraz Rafem Simonsem.

W 2011 r. przeszedł się po wybiegu u Jeana Paula Gaultiera w sukni panny młodej. Jak przyznał w jednym z wywiadów, to właśnie ten pokaz sprawił mu największą przyjemność w czasach, kiedy był mężczyzną.

W 2014 r. zdecydował się na operację zmiany płci. Pejić już nie jest Andrejem. Teraz nosi imię Andreja i jest bardzo szczęśliwa, że w końcu może być sobą.

– Zawsze chciałem być dziewczyną. Wreszcie poczułam się sobą. Bardziej komfortowo niż kiedykolwiek. Każdy dzień jest jak nowe objawienie – mówiła w jednym z wywiadów.

Foto: Getty Images Adnreja Pejić
Foto: Getty Images Andreja Pejić
Foto: Getty Images Andreja Pejić

Madeline Stuart

Wiele przeciwności losu nie przeszkadza jej w tym, aby być radosną 18-latką, realizującą swoje marzenia. Madeline Stuart choruje na Zespół Downa. Mimo swojej inności Madeline udaje się spełniać w branży mody.

O karierze modelki marzyła od kilku lat, jednak przeszkodą była nadwaga. Wtedy z pomocą przyszła Madeline mama, która ułożyła dla swojej latorośli specjalną dietę. Oprócz specjalnego menu Madeline sporo również ćwiczyła i tańczyła. Gdy schudła, postanowiła zrealizować marzenia o byciu modelką.

Udało się! W 2015 r. podpisała kontrakt z marką Manifesta, która w swojej ofercie ma ubrania sportowe. Reklamowa również ekotorby marki everMaya.

Największe marzenie 18-letniej Australijki spełniło się we wrześniu 2015 r. podczas nowojorskiego Fashion Weeka. Nastolatka wystąpiła w pokazie marki FTL. Stuart jest drugą modelką z Zespołem Downa po Jamie Brewer, która wystąpiła na wielkim wybiegu.

Foto: Getty Images Madeline Stuart
Foto: Getty Images Madeline Stuart

Melanie Gaydos

Ma 27 lat i choruje na hipohydrotyczną dysplazję ektodermalną. To choroba genetyczna, która powoduje nieprawidłowe wykształcanie się włosów i zębów. Jej nietypowa uroda została doceniona przez świat mody. Melanie wzięła udział w projekcie "The What's Underneath". Była również bohaterką okładki " Kaltblut Magazine". Melanie wystąpiła także w teledysku do piosenki niemieckiej grupy Rammstein.

– Gdybym urodziła się bez tej choroby, może byłabym nudna. Chociaż musiałam naprawdę bardzo wiele znieść. To są moje doświadczenia, doceniam to wszystko, co doprowadziło mnie do dziś – mówiła Gaydos. Jednym z ostatnich projektów Melanie jest sesja dla „Love Magazine” zrealizowana przez mistrza bajkowej fotografii – Tima Walkera.

Foto: Getty Images Melanie Gaydos

Tematy:

Nieprawidłowy email