Modowe origami: jak przerobić męską koszulę?

Męska koszula to idealna baza, z której możesz stworzyć nowe i modne kreacje. Jak ja przerobić? Zobacz nasz poradnik.

Foto: Zdjęcia własne VU MAG

Jeżeli jesteś fanką rzeczy zrobionych własnoręcznie, nie boisz się używać nożyczek i trzymałaś już w ręku igłę z nitką, te pomysły są dla Ciebie! Nie umiesz szyć? Nie przerabiałaś do tej pory swoich ubrań? Czas zacząć! Zobacz jakie to proste!

Męska koszula jest idealną bazą, z której można stworzyć wiele nowych ubrań. Jeżeli zależy Ci na długiej tunice, pamiętaj by wybrać koszulę naprawdę dużą i długą. Wolisz bluzkę z najmodniejszym dekoltem hiszpańskim? Znajdź koszulę z ciekawym wzorem, kawałek gumki, nitkę z igłą i zabaw się w projektanta. Oto kilka prostych pomysłów na przerobienie męskiej koszuli.

Sposób #1

Hiszpański dekolt, odsłaniający ramiona to niewątpliwy hit tego sezonu. Aby przerobić w ten sposób męską koszulę potrzebujesz; pisak, nożyczki, gumkę z pasmanterii, igłę z nitką i około godziny. Narysuj pisakiem linię dekoltu i wytnij go. Wywiń materiał i zszyj ze sobą, tak by zostawić „tunel”. Zostaw również małą dziurkę, przez którą włożysz gumkę. Wciągnij gumkę do środka (najlepiej założyć ją na agrafkę), zawiąż ze sobą dwa jej końce i gotowe!

Foto: Zdjęcia własne VU MAG 1c
Foto: Zdjęcia własne VU MAG 1d
Foto: Zdjęcia własne VU MAG 1e

Sposób #2

Kolejny sposób jest dużo łatwiejszy. Narysuj na koszuli linie ramion, tak by wyciąć za duże męskie rękawy. Jeżeli koszula jest wystarczająco duża uzyskasz wspaniałą tunikę na gorące dni. Jeżeli jest krótsza, powstanie ciekawa bluzka bez ramion.

Foto: Zdjęcia własne VU MAG 2c
Foto: Zdjęcia własne VU MAG 2d
Foto: Zdjęcia własne VU MAG 2e
Foto: Zdjęcia własne VU MAG 2f

Sposób #3

Spodobał Ci się trend could shoulder? Nic prostszego! Narysuj pisakiem miejsca do wycięcia - powinny zaczynać się kilka centymetrów przed ramieniem i kończyć w połowie przedramienia. Wytnij narysowany kształt i gotowe!

Foto: Zdjęcia własne VU MAG 3c
Foto: Zdjęcia własne VU MAG 3d

Jak podobają Ci się nasze pomysły?

Tematy:

Nieprawidłowy email