Kendall Jenner - niekwestionowana gwiazda współczesnego modelingu

Kendall Jenner – gwiazda modelingu nowej ery kończy dziś 21 lat. Zobaczcie, jak rozwijała się jej kariera, a także jak przez te ostatnie lata ta przepiękna dziewczyna z nieśmiałej nastolatki, przeistoczyła się w gwiazdę modelingu, muzę Chanel, Givenchy, czy też Balmain.

Kendall Jenner to niekwestionowana gwiazda amerykańskiej branży mody i showbiznesu. Popularność zdobyła dzięki siostrom i przedsiębiorczej mamie, która zaangażowała swoje najmłodsze córki do udziału w reality show Keeping Up With The Kardashians”. Zwariowana rodzina od razu zyskała sympatię fanów na całym świecie, a dzięki dużej różnicy wieku między siostrami, ich osoby trafiały do szerszej publiczności.

Rosnącą popularność mama Kendall i Kylie przełożyła na współprace z różnymi markami ubraniowymi. Dziewczyny zaprojektowały kolekcję dla Topshop i PacSun, a Kylie wprowadziła na rynek swoją własną markę urodową, która bije rekordy popularności. Kendall natomiast skupiła się na realizowaniu swojego największego marzenia - pracy w modelingu. Debiutowała na okładce Teen Vogue” w marcu 2012 roku, razem z siostrą. Potem pojawiły się kolejne, coraz bardziej branżowe sesje dla takich tytułów jak "Miss Vogue", a także arabski "Harper’s Bazaar". Na wybiegu zadebiutowała roku później, podczas pokazu Marca Jacobsa na sezon jesień-zima 2014.

Niestety początki w branży nie były łatwe. Środowisko modelek nie akceptowało nastolatki, zarzucając jej protekcję rodziny i celebryctwo. Jednak ogólnie panująca opinia na temat Kendall zbytnio nie interesowała projektantów, którzy coraz bardziej przychylnie patrzyli na możliwości Jennerki. Kendall w krótkim czasie została gwiazdą pokazów Givenchy, a także muzą jednej z najważniejszych osobowości współczesnego świata mody – dyrektora kreatywnego Chanel, projektanta Fendi - Karla Lagerfelda. Ekscentryczny Niemiec tak zauroczył się Amerykanką, że od kilku sezonów angażuje ją do swoich najważniejszych projektów – pokazów, czy też kampanii reklamowych.

Obecnie Kendall Jenner jest jednym z najgorętszych nazwisk w branży, modelką ery social media. A jej popularność na kanałach społecznościowych wykorzystywana jest przez wielkie koncerny, które proponują siostrze Kim Kardashian lukratywne kontrakty. Bo Kendall to obecnie 68 milionów followersów na Instagramie, 14 milionów na Facebooku, a także ponad 20 milionów obserwatorów na Twitterze  - te liczby mówią same za siebie.

Kendall Jenner ma na swoim koncie 10 okładek dla magazynu „Vogue”, a także dla takich branżowych tytułów jak "Interview", "LOVE", "W Magazine", czy też "Harper’s Bazaar". Dodatkowo pasjonuje się fotografią. Brała udział w pokazach Chanel, Fendi, Marc Jacobs, Bottega Veneta, Versace, Balmain, Givenchy, Diane Furstenberg, Dolce & Gabbana, czy też Dior. Jest jedną z najlepiej zarabiających modelek w branży, a w rankingu Models.com już dawno znalazła miejsce w Top 50. Została także bohaterką kampanii reklamowych kultowej marki Calvin Klein oraz ambasadorka marki Estee Lauder, a także bierze udział w pokazach Victoria's Secret. A to wszystko w zaledwie niecałe 3 lata.

Tematy:

Nieprawidłowy email

Kendall Jenner - niekwestionowana gwiazda współczesnego modelingu (slajd 1 z 11)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego