It-shoes tego lata! Historia babouchy odkryta na nowo

Buty w stylu Alladyna pojawiły się na pokazach największych marek. Znacie ich historie?

Foto: Sanayi 313

W ostatnim czasie ten model butów stał się hitem. Fashionistki zakochały się w ozdobnych babouschach i minimalistycznych loafersach bez pięty, wykonanych ze skóry. Babousche pojawiły się w letnich kolekcjach największych marek, m.in. u Gucci, Céline, Victorii Beckham, czy Opening Ceremony. Można śmiało powiedzieć, że stały się równie popularne, co kiedyś buty crocks, czy hogan.

Foto: Materiały prasowe Sanayi 313

Do napisania ich historii skłoniła mnie marka Sanayi 313. Gdy zobaczyłam ich piękne, ozdobne buty, przypominające bajkę o „Tysiącu i jednej nocy”, pomyślałam, że babouche to rzeczywiście najpopularniejsze buty tego sezonu. Projektanci marki wracają do korzeni środkowo-wschodniej mody. Proponują tradycyjne babouche w nowoczesnym wydaniu, opowiadając przy tym piękną historię modnych butów.

Foto: Sanayi 313 Sanayi 313

Babouche to tradycyjne buty, używane na bliskim wschodzie od lat, zarówno przez monarchów, jak i Beduinów, których koczowniczy tryb życia wyraża potrzebę zapewnienia wygody zarówno w ubiorze, jak i w doborze obuwia. To uniwersalne buty, które pasują do każdego. Można je kupić na każdym targowisku w Turcji, Maroko, czy Egipcie. Występują w wersji bogatej, ozdobionej kryształkami i złotą nitką i w wersji minimalistycznej, bez dodatków. Są również wielofunkcyjne, doskonale sprawdzają się w pracy, na wakacjach i na imprezie.

Foto: Sanayi 313 Sanayi 313

Marka Sanay 313 zamienia tradycyjne babousche (podobne do tych kupionych na targu w Instambule) w buty high fashion. Używa przy tym wysokiej klasy materiałów i kolorowych kryształków. Najważniejsze dla marki, która swój flagowy sklep ma w Istanbule, jest przywiązanie do rzemiosła. To dzięki tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie udaje się stworzyć niepowtarzalne babouche. Dla nas to małe dzieła sztuki.

Tematy:

Nieprawidłowy email