Helena Norowicz kończy 81 lat

Kiedyś związana z filmem i ukochanym teatrem, dziś z modą. Helena Norowicz, będąc na emeryturze została modelką duetu BOHOBOCO. Zdjęcia pani Heleny w eleganckich sukniach i płaszczach polskich projektantów zachwycają! Pokazują również, że dojrzałość może być piękna, a moda kocha nie tylko młode kobiety. Helena Norowicz, modelka i muza BOHOBOCO kończy dzisiaj 81 lat.

Foto: MW Media

Helena Norowicz przypadkiem została nie tylko modelką, ale również aktorką. W przeszłości jej wielką pasją był sport. Chciała zdawać na AWF w Warszawie, jednak przez zawody siatkówki spóźniła się na egzaminy. Za namową siostry przyjechała do Wrocławia. Tam dostała się do drużyny siatkarskiej. W wolnych chwilach chętnie odwiedzała Teatr Polski. Któregoś dnia zobaczyła tam informację o naborze do szkoły teatralnej w Łodzi. Zaryzykowała i podeszła do egzaminów.

Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz i Magdalena Jasek dla Bohoboco

Pierwsze lata zawodowe Heleny Norowicz to praca w warszawskim Teatrze Klasycznym, który po dziś dzień wspomina z sentymentem. Później trafiła pod skrzydła Józefa Szajny, ówczesnego dyrektora Teatru Studio. - To był cudowny okres. Józef Szajna otworzył nam okno na świat. Zaczęliśmy podróżować na Zachód. Byliśmy w Stanach, jeździliśmy po Europie. Potem była podróż do Australii, Izraela, Singapuru. Pracowaliśmy wtedy na najwyższych obrotach, a sukcesy zagrzewały nas do kolejnych wyzwań. – mówiła aktorka w rozmowie z  Gazetą Wyborczą. Choć na swoim koncie ma również kilka filmowych ról m.in. w „Dekalogu IV” Krzysztofa Kieślowskiego i „Matce Teresie od kotów” Pawła Sali to tak naprawdę teatr był dla niej zawsze numerem jeden.

Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz i Magdalena Jasek

-Były takie spektakle jak "Dziś do ciebie przyjść nie mogę", który graliśmy nawet trzy razy dziennie! Z tym spektaklem popłynęłam Batorym do USA i Kanady. Nad wodospadem Niagara pomyślałam, że jest tak pięknie, że można tam umrzeć, ale kolega mnie przekonał, żeby nie skakać.  – wspominała w wywiadzie dla „Grazii”.

Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz i Magdalena Jasek
Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz i Magdalena Jasek

12 lat temu odeszła z Teatru Studio na emeryturę. Bardzo tego nie chciała, jednak metryka wybrała za nią. Mimo spełnienia w życiu zawodowym, bo jak podkreślała w wywiadach -lepszej pracy nie mogła sobie wymarzyć, czuła, że emerytura nie jest jeszcze dla niej. Nie wyobrażała sobie, że mogłaby po prostu nic nie robić. Wyjechała na podwarszawską działkę, na której pracuje. Sadzi kwiaty w ogrodzie, chodzi po lesie, zbierając grzyby i jagody.

Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz i Magdalena Jasek

Na emeryturze dostała propozycję bycia modelką, choć nigdy nie marzyła i nie myślała, że nią będzie. Najpierw o pozowanie do zdjęć poprosiła panią Helenę aktorka i reżyserka-Aleksandra Popławska. Fotografie zamieściła na swojej stronie. Zdjęcia pani Heleny spodobały się fotograf Katarzynie Ładczuk, która również zaprosiła ją na sesję. I tak fotografie srebrnowłosej aktorki o arystokratycznej urodzie trafiły w ręce BOHOBOCO, czyli Kamila Owczarka i Michała Gilberta Lacha. Projektantów tak bardzo zaciekawiła pani Helena, że zaproponowali jej współpracę. Norowicz na początku dość sceptycznie podeszła do tej oferty. – Nie wiedziałam, czy się nadaję, czy poradzę sobie w modowych sesjach. Bałam się, że nie zostanę zaakceptowana przez otoczenie – powiedziała Helena Norowicz w rozmowie z Vu Magiem. Jednak przymierzyłam ubrania i okazało się, że pasują na mnie. Projektanci również uznali, że dobrze w nich wyglądam. Później umówiliśmy się na sesję – dodała aktorka.

Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz dla Bohoboco
Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz dla Bohoboco

Pierwsze zdjęcia Norowicz dla BOHOBOCO to kampania wiosna-lato 2015. Aktorka wystąpiła w niej u boku 21-letniej, podbijającej światowe wybiegi modelki Magdaleny Jasek. Fotografie autorstwa Marcina Kempskiego, na których pani Helena pozuje z Jasek, w przepięknych projektach BOBOBOCO zrobiły furorę. Polski duet postanowił podążyć za światowymi kampaniami modowymi, których twarzami są dojrzałe kobiety m.in. piosenkarka Joni Mitchell oraz aktorka Jessica Lange. Pokazał, że można wyglądać świetnie i stylowo w każdym wieku. Mimo że obie modelki dzieli 60 lat różnicy, na planie dogadywały się ze sobą bez najmniejszego problemu. – Magda jest śliczną dziewczyną, ale także bardzo ciepłą osobą – powiedziała nam pani Helena.

Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz dla Bohoboco
Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz dla Bohoboco

Współpraca Norowicz z polskim duetem modowym ma się bardzo dobrze, czego dowodem jest jesienno-zimowo kampania, której pani Helena jest twarzą. Sesja tym razem powstała bez udziału Magdaleny Jasek. - W tej kampanii skupiliśmy się tylko na pani Helenie. Pani Helena ma charyzmę i klasę, która świetnie oddaje styl kobiety BOHOBOCO – powiedział Kamil Owczarek. - Kolejny sezon współpracuje nam się świetnie. Pani Helena jest bardzo ciekawą osobą, która ma wiele do powiedzenia-dodał.

Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz dla Bohoboco
Foto: Materiały prasowe Helena Norowicz dla Bohoboco

Na klimatycznych zdjęciach Mateusza Stankiewicza aktorka pozuje m.in. w eleganckich, ale też odważnych kreacjach i wyrazistym makijażu w postaci czerwonej szminki na ustach.

Sama zainteresowana jest zachwycona kreacjami BOHOBOCO. - Czuję się świetnie w tych ubraniach. No bo jakże inaczej można czuć się w tak pięknych rzeczach- mówi z uśmiechem. Norowicz, choć puszcza oko do całego zamieszania wokół jej osoby, nie ukrywa, że bardzo się cieszy z obecności dojrzałych kobiet w modzie.

Foto: Materiały promocyjne Helena Norowicz

Dzięki udziałowi w kampaniach i pokazie BOHOBOCO, na nowo zaczęła udzielać wywiadów oraz bywać na wielkich galach. Ostatnio została doceniona przez czytelników 'Elle", którzy przyznali jej nagrodę "Ikony stylu". Z kolei BOHOBOCO zdobył tytuł "Projektantów roku".

Foto: MW Media Helena Norowicz z Bohoboco: Kamilem Owczarkiem i Michałem Gilbertem Lachem
Foto: MW Media Helena Norowicz z projektantami Bohoboco

Trudno się dziwić tak dużym zainteresowaniem wokół pani Heleny. Jej twarz i osobowość przyciągają jak magnes, a figury mogłaby pozazdrościć niejedna kobieta. Z okazji urodzin składamy pani Helenie najserdeczniejsze życzenia i trzymamy kciuki za nowe projekty, zarówno modowe, jak i aktorskie.

Tematy:

Nieprawidłowy email