Gwiazdy mody do Donalda Trumpa: jesteśmy imigrantami

Branża mody wyraziła swój sprzeciw wobec polityki Donalda Trumpa, który pod koniec stycznia podpisał czteromiesięczny zakaz przyjmowania na teren USA uchodźców. Podczas Fashion Weeka w Nowym Jorku gwiazdy mody zrealizowały krótkie wideo dla prezydenta USA, w którym powiedziały: "Jestem imigrantem".

Foto: Materiały prasowe

Kilka tygodni temu Donald Trump podpisał czteromiesięczny zakaz przyjmowania uchodźców na teren USA. Z kolei trzymiesięczny zakaz wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych mają posiadacze wiz i kart pobytu z siedmiu krajów muzułmańskich. Obowiązywanie dekretu zawiesił Sąd Apelacyjny w San Francisco. Być może sprawa rozstrzygnie się w Sądzie Najwyższym.

Foto: Materiały prasowe Gwiazdy mody przyznają, że są imigrantami

Polityka Donalda Trumpa nie spodobała się branży mody. Kilka tygodni temu najpopularniejsze obecnie siostry modelingu-Gigi i Bella Hadid wyszły na ulice Nowego Jorku, aby protestować przeciwko decyzji Trumpa odnoszącej się do zamknięcia granic USA dla muzułmanów.

Foto: Materiały prasowe Gwiazdy dla Donalda Trumpa

Niedawno podczas Fashion Weeka w Nowym Jorku serwis "W Magazine" zorganizował akcję, w której wzięło udział aż 81 osób z modowej branży. Projekt nosi nazwę "I'm an imigrant". Modelki, projektanci i styliści wspólnie podkreślili w nim, że są imigrantami. W krótkim filmiku nie zabrakło polskiej modelki Anji Rubik, słynnej byłej dyrektor kreatywnej amerykańskiego "Vogue'a" Grace Coddington oraz projektantki Diane Von Furstenberg.

Tematy:

Nieprawidłowy email