God Save Queens - jak polską bieliznę pokochała Kylie Jenner?

Potrzebowali zaledwie roku, aby stworzyć jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek produkujących bieliznę. Do fanek ich projektów należą między innymi Kylie Jenner, Kasia Struss, modelka Ola Kowal, a także takie blogerki jak Song of Style, czy Maffashion. Kto stoi za marką God Save Queens? Kim jest Karolina Bernaciak?

Foto: Materiały prasowe

Karolina, założycielka i projektantka marki GSQ, od zawsze uwielbiała przezroczystości i koronki. Lubiła, kiedy bielizna kusząco wystawała spod bluzki. Mimo że swoje pierwsze kroki stawiała, tworząc z koleżanką markę Muffin Wear, szybko się usamodzielniła, koncentrując się na bieliźnie.

Foto: Materiały prasowe projektantka GSQ - Karolina Bernaciak

„Początki były trudne. Zajmowaliśmy się wszystkim sami, od podstaw. Począwszy od projektowania, doboru materiałów, nadzoru cyklu produkcyjnego, kontroli jakości każdego egzemplarza, po nocne pakowanie i wysyłanie” - mówi Karolina. Teraz GSQ to prężnie działająca firma i zgrany zespół ludzi. Karolina przy projektowaniu ściśle współpracuje z konstruktorami, bo jak mówi, tu nie ma miejsca na przypadek.

„Na pewno jest duża różnica między projektowaniem ubioru i bielizny. Bieliznę nosisz cały dzień, blisko ciała, więc musi być idealnie skrojona i dopasowana. Każdy milimetr jest ważny. Dzięki współpracy z konstruktorem nasze projekty dopracowane są w każdym szczególe. Często mam wizję modelu. Jeśli jednak usłyszę, że któregoś z moich pomysłów nie da się zrealizować, to się nie upieram. Nie uznaję kompromisów między wizją a efektem. W takich wypadkach całkowicie rezygnuję z projektu".

Założycielka GSQ od zawsze interesowała się projektowaniem. Fascynuje ją to, co estetyczne. To pasja, która pomaga jej się odstresować i upiększyć otaczający ją świat. „Od zawsze interesowałam się ludzkim ciałem, stąd też kierunek moich studiów – medycyna. To mnie nakręca. Prowadzę firmę i studiuję jednocześnie. Paradoksalnie brak czasu mobilizuje do tego, żeby każdą wolną chwilę poświęcić mojej pasji – marce i projektowaniu”.

Foto: Materiały prasowe GSQ

Kolekcje produkowane są w rozmiarach XS-L, co odpowiada kolejno miseczkom od A do D. Jednak, jak zapowiada Karolina, na początku grudnia pojawią się w ofercie także większe rozmiary, do F. Oczywiście – jak zaznaczyła projektantka – rozmiarówka zostanie poszerzona tylko w tych modelach, przy których to będzie działało i stanik nie straci swojej formy. „GSQ to gadżet, który ma spełniać funkcję akcesorium. Bielizna mojego projektu to dodatek, który zakładasz jak biżuterię. On ma cieszyć”.

Foto: Materiały prasowe GSQ

Dlatego też dla Karoliny podstawą pracy jest materiał. Swoje projekty szyje z koronek sprowadzanych z Włoch i Francji. Są modele, które na stałe wpisały się w wizerunek marki. Miała miejsce także premiera najnowszej kolekcji, która stanowi interpretację modelu, w którym zaprezentowała się Kylie Jenner. Systematycznie rozszerzana jest również oferta linii Basic i jak zapowiada Karolina, w planach są też kolekcje sezonowe. Nie pozostaje nam nic innego, jak śledzić na bieżąco ich stronę i obserwować ich profil na Instagramie @godsavequeens_official.

Tematy:

Nieprawidłowy email