Gisele Bundchen obchodzi 36. urodziny

Gisele Bundchen ma wszystko. Urodę, sławę, miliony na koncie, kochającego męża i dwójkę ślicznych dzieci. Dziś kończy 36 lat i może być dumna ze swoich osiągnięć.

Foto: Materiały prasowe

Gisele Bundchen należy do najpopularniejszych i najlepiej zarabiających modelek na świecie, która w branży mody funkcjonuje już 21 lat.

Gisele Caroline Bundchen urodziła się 20 lipca w brazylijskim mieście Horizontina. Początkowo myślała o karierze sportowej. Chciała zostać siatkarką brazylijskiej drużyny Sogipa, jednak przypadek sprawił, iż poszła w zupełnie innym kierunku.

Foto: Materiały prasowe Gisele gościła na wielu okładkach kobiecych mgazynów

W jednym z centrów handlowych wypatrzył Gisele pracownik agencji mody i zaproponował jej współpracę. Gdy Gisele miała 14 lat, wyjechała do Sao Paolo, aby wziąć udział w konkursie dla modelek Look of the Year”. Zajęła w nim drugie miejsce.

Foto: Materiały prasowe Gisele Bundchen

Na wybiegu, Gisele Bundchen po raz pierwszy pojawiła się w 1997 r. podczas Fashion Weeka w Sao Paulo.  Nastoletnia Gisele prezentowała wtedy ubrania marki Zoomp, której założycielem był projektant Renato Kherlakian.

Foto: Getty Images Gisele Bundchen

Rok później, bo w 1998 r. wystąpiła na paryskim pokazie u Alexandra MCQueena. Od tamtego momentu kariera Gisele nabrała szalonego tempa, Śliczna Brazylijka zyskała międzynarodową sławę. Zaczęła pojawiać się na okładkach licznych magazynów mody, w tym oczywiście „Vogue’a”. Biblia mody okrzyknęła ją mianem „modelki tysiąclecia”, pisząc o niej „powrót seksownej modelki”. Z kolei magazyn „The Rolling Stone Gisele nazwał Bundchen „najpiękniejszą dziewczyną na świecie”.

Foto: Getty Images Gisele Bundchen

Na przestrzeni lat Gisele wystąpiła w niezliczonej ilości pokazów mody i kampanii reklamowych, prezentując ubrania m.in. Diora, Dolce & Gabbana, Versace, Givenchy, Valentino, Chanel i Balneciaga. Gisele była również słynnym Aniołkiem Victoria’s Secret. Kultowa marka bieliźniarska podpisała z nią kontrakt wart 25 milionów dolarów.

Foto: Getty Images Gisele Bundchen

Gisele nie ograniczała się tylko i wyłącznie do prezentowania ubrań. Rok 2006 przyniósł jej wielomilionowy kontrakt z amerykańskim gigantem komputerowym Apple.  Bundchen wielokrotnie gościła w rankingu najlepiej zarabiających modelek świata. W ubiegłym roku 36-letnia Brazylijka znalazła się na podium rankingu "Forbesa". W ciągu 2015 r. wzbogaciła się o 44 mln dolarów.

Foto: Getty Images Gisele Bundchen na wybiegu

W marcu 2015 r. Gisele ogłosiła, iż kończy swoją przygodę z modelingiem. W mediach społecznościowych zamieściła fotografię sprzed lat zza kulis Fashion Weeka w Sao Paolo. -Jestem wdzięczna, że jako 14-latka miałam okazję rozpocząć tę podróż. Dziś, po 20 latach w branży, mam zaszczyt dokonać wyboru i pójść w moim ostatnim pokazie, kontynuując prace w innych obszarach branży. - podsumowała.

Odejście z wybiegu zbiegło się z okrągłym jubileuszem. W 2015 r. modelka świętowała 20-lecie kariery. W jej trakcie wystąpiła w ponad 350 kampaniach reklamowych, na okładkach ponad 1200 magazynów i wzięła udział w ponad 470 pokazach mody.

Choć Gisele zeszła z wybiegu, nie przestała pojawiać się w modowych kampaniach. W lutym tego roku wystąpiła w jesienno-zimowej kampanii Colcci, w kwietniu tego roku śliczna Gisele została twarzą biżuteryjnej marki Vivara, z kolei w lipcu tego roku światło dzienne ujrzała kampania marki Givenchy, w której Gisele wystąpiła topless.

Foto: Materiały prasowe Gisele Bundchen

Wokół Gisele zawsze kręciło się mnóstwo mężczyzn. Na jej punkcie oszalał Leonardo DiCaprio, z którym u jego boku Gisele spędziła pięć lat. Była wielka miłość, oświadczyny, liczne rozstania i powroty. Ostatecznie ich burzliwy związek nie przetrwał. Modelka spotykała się również z milionerem i graczem w polo-Ricardinho Manzurem, a także z surferem Kellym Slaterem.

Foto: Getty Images Gisele Bundchen i Leonardo DiCaprio
Foto: Getty Images Gisele Bundchen i Tom Brady

Pod koniec 2006 r. Gisele zaczęła spotykać się z amerykańskim futbolistą-Tomem Brady. Para pobrała się w lutym 2006 r. w Los Angeles. Gisele i Tom doczekali się dwójki wspaniałych dzieci. W grudniu 2009 r. na świat przyszło pierwsze dziecko pary – syn Benjamin, z kolei 5 grudnia 2012 r. urodziła się córka -Vivian. Mimo zawrotnej kariery jaką zrobiła modelka, można odnieść wrażenie, że Gisele w dalszym ciągu jest uśmiechniętą dziewczyną z sąsiedztwa. Jej Instagram tonie w radosnych zdjęciach: jej samej, przyjaciół oraz dzieci, z którymi spędza każdą wolną chwilę.

Tematy:

Nieprawidłowy email