Karnawałowe piękności. Brazylijskie modelki rządzą światem mody

Wielkimi krokami zbliża się karnawał! Jak karnawałowe szaleństwo, to tylko w Brazylii. To kraj karnawału i… pięknych kobiet. To właśnie z tego słonecznego państwa pochodzą jedne z najseksowniejszych i najbardziej popularnych modelek na świecie, które od lat są na szczycie. O kim mowa?

Foto: Getty Images

Brazylia to kraj karnawału, piłki nożnej, aromatycznej kawy i gorących kobiet. Ameryka Południowa aż roi się od pięknych pań. Brazylijskie modelki są jednymi z najbardziej pożądanych przez branżę. Gościły w niezliczonych kampaniach modowych, pokazach Victoria's Secret, chodziły u największych kreatorów mody, były bohaterkami legendarnego kalendarza Pirreli. Oto najpopularniejsze brazylijskie modelki, które osiągnęły w modelingu wszystko.

1. Gisele Bündchen

Chyba najbardziej znana brazylijska piękność. Ikona mody końca lat 90. Zaczynała od modowych konkursów w ojczystym kraju. W 1996 r. przeniosła się do Nowego Jorku. Przełomowym krokiem w jej karierze był pokaz Alexandra McQuenna w 1998 r.

Kilka lat później wygrała konkurs organizowany przez telewizję VH1 i amerykańskiego "Vogue'a". Zdobyła wówczas tytuł najlepszej modelki. Bündchen wzięła udział w niezliczonej ilości pokazów i kampanii modowych m.in. dla Versace, Dolce & Gabbana, Valentino, Ralpha Laurena. Gościła na okładkach modowych magazynów i tygodników o tematyce społeczno-politycznej: m.in. "Newsweek". W 2005 r. podpisała kontrakt opiewający na wiele milionów z firmą Apple.

Gisele ma smykałkę do interesów. Jest właścicielką hotelu "Palladium Executive" w Brazylii. Swoim nazwiskiem firmuje również sandałki Grendene. W 2015 r. modelka wydała album ze zdjęciami, podsumowujący jest 20-letnią karierę w zawodzie modelki. Jesienią tego roku magazyn "Forbe"s ogłosił Bündchen najlepiej zarabiającą modelką na świecie. W ciągu roku brazylijska piękność zarobiła 44 miliony dolarów. Mężem Gisele jest amerykański futbolista Tom Brady. Mają dwójkę dzieci: syna i córkę.

2. Adriana Lima

Piękna 34-latka o francuskich, portugalskich, amerykańskich i karaibskich korzeniach. Karierę modelki rozpoczęła w wieku piętnastu lat. Jej oryginalna uroda przyciągnęła wielu uznanych fotografów mody, z którymi współpracowała. Gościła na okładkach największych magazynów mody takich jak "Vogue", "Elle", "Marie Claire" czy "Harper's Baazar". Chodziła po wybiegach u największych projektantów m.in.: Fendi, Armani, Ralph Lauren i Valentino. Popularność przyniósł jej udział w słynnych pokazach Victoria's Secret. Aniołkiem VS Lima jest już prawie szesnaście lat. Mimo że przekroczyła kilka lat temu trzydziestkę, jej kariera ma się bardzo dobrze. Jednym z ostatnich projektów Limy jest gorąca sesja dla magazynu "Love", w której zaprezentowała się w seksownej bieliźnie. Adriana Lima doczekała się również figury woskowej w słynnym muzeum Madame Tussaud. Mama dwóch uroczych córeczek: Valentiny i Sienny.

Foto: Getty Images Adriana Lima

3. Isabeli Fontana

Ta brazylijska piękność również rozpoczęła karierę jako nastolatka. W 1996 r. wygrała konkurs "Elite Model Look". Gdy miała szesnaście lat, po raz pierwszy pojawiła się w katalogu bielizny Victoria's Secret. Jej obecność wywołała kontrowersje, lecz dzięki temu Isabeli została zapamiętana przez branżę. Chwilę później jej urodą zachwycili się Ralph Laurent, Versace i Valentino. Pod koniec lat 90. jej twarz zdobiła wiele okładek kobiecych pism takich jak: "Vogue", "Elle" i "Marie Claire". Fontana chodziła po wybiegach u najlepszych projektantów m.in. Chanel, Oscar de la Renta, H&M, Hugo Boss. Wzięła również udział w zdjęciach do prestiżowego kalendarza Pirelli. Gościła w rankingu najlepiej zarabiających modelek świata. Od 2014 r. jest twarzą perfum Victor & Rolf. Dwukrotnie zamężna i szczęśliwa mama dwóch synów.

Foto: Getty Images Isabeli Fontana
Foto: Getty Images Isabeli Fontana

4. Alessandra Ambrosio

34-letnia Alessandra Ambrosio ma włosko-polskie korzenie. Tak jak jej poprzedniczki Alessandra karierę modelki rozpoczęła w wieku piętnastu lat.  W 1996 r. wzięła udział w konkursie The Look of The Year. Co prawda nie zwyciężyła, jednak jej uroda została doceniona przez branżę. Rok później podpisała kontrakt z profesjonalną agencją. Ambrosio ma na swoim koncie okładki dla takich magazynów jak m.in. "Elle" czy "Harper''s Baazar". Od wielu lat bierze udział w pokazach Victoria's Secret. Gościła w kampaniach Moschino i Dolce & Gabana. Aktualnie jest twarzą Armaniego. Prywatnie mama dwójki dzieci: córeczki i synka. Ojcem pociech Alessandry jest jej chłopak: amerykański biznesmen Jamie Mazur.

Foto: Getty Images Alessandra Ambrosio

5. Izabel Goulart

31-letnia piękność pochodzi z włosko-brazylijskiej rodziny. Za namową lokalnego fryzjera rozpoczęła swoją przygodę z modelingiem. Pierwsze sukcesy w modzie osiągnęła w 2004 r. Wtedy podpisała kontrakty z agencją Women Management w Mediolanie i Paryżu. Prezentowała ubrania m.in. Oscara de la Renty, Valentino, Chanel i Ralpha Laurena. W 2005 r. wzięła udział w pokazie Victoria's Secret. Goulart jest katoliczką i członkinią Kościoła Świętego Serca Chrystusa. Pomaga również dzieciom chorym na cukrzycę. Prywatnie Izabel jest zaręczona z piłkarzem Marcelo Costą.

Foto: Getty Images Izabel Goulart
Foto: Getty Images Izabel Goulart

Tematy:

Nieprawidłowy email