5 modowych pomyłek, które rujnują Twój styl

Podobno dobrze ubrana osoba nie popełnia kilku kardynalnych błędów. Oto kilka z nich! Poznaj 5 największych modowych faux-pas i zacznij się ich wystrzegać!

Zasady są po to, żeby je łamać, zwłaszcza w modzie! Z sezonu na sezon dowiadujemy się o nowych możliwościach łączenia kolorów i dodatków, a rzeczy, które kilka lat temu były nazywane największą pomyłką modową, są teraz trendem numer jeden. Nie wyobrażałaś sobie czerwieni z pomarańczem? Czemu nie! A co powiesz na spodnie 3/4 z butami na wysokim obcasie? W tym sezonie wiele połączeń nazywanych kiedyś modowymi grzechami ujdzie Ci na sucho. Jednak, by bawić się modą, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które sprawdzą się w każdej stylizacji. Poznaj 5 modowych błędów, których bez względu na trendy powinnyśmy się wystrzegać!

Tematy:

Nieprawidłowy email

Foto: istock

1. Szafa wyłącznie w rozmiarze 36

Nie kupuj wszystkich ubrań w tym samym rozmiarze. Wydaje się to oczywiste, ponieważ każdy sklep posiada swoją własną numerację. Dlatego nie przywiązuj się do jednego rozmiaru. Nie ma nic gorszego jak piękna bluzka z przerwami między guzikami! Nie próbuj więc na siłę kupować rzeczy w rozmiarze Twoich marzeń, lecz spójrz prawdzie w oczy… na chwilę schowaj swoją dumę i poproś o rozmiar większy. Postaraj się wykonać w nim kilka ruchów, by sprawdzić, czy czujesz się komfortowo i nie pokazujesz tego, co chciałabyś ukryć. Osobiście polecam również kupowanie niektórych ubrań (koszul, t-shirtów, swetrów, lecz na pewno nie spodni!) w za dużym rozmiarze. Moda na oversize nigdy nie przeminie, a my na pewno będziemy się w takich ubraniach czuć swobodnie. Tak, tak, najwyższy czas zmierzyć się z rozmiarówką z naszej szafy i zrezygnować z ubrań, z których wylewa się nam tłuszczyk lub guziki nie do końca dopinają. Działa to również w drugą stronę: nawet najmodniejsze i najpiękniejsze spodnie, ale za długie nie będą wyglądały elegancko.

5 modowych pomyłek, które rujnują Twój styl (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego