15 faktów o Chanel, które warto znać

Chanel to jedna z najważniejszych marek w świecie mody, zna ją prawdopodobnie każda fashionistka. Madame Coco jako pierwsza zrewolucjonizowała współczesną modę. Szybko stała się ikoną, którą świat najpierw pokochał, aby później odrzucić. Chanel ma również swoją ciemną stronę.

Coco nie jest prawdziwym imieniem Chanel. Tak naprawdę nazywała się Gabrielle Bonheur Chanel. Pseudonim „Coco” wziął się od piosenki „Qui qu'a vu Coco”, którą młoda Gabrielle chętnie śpiewała podczas swoich estradowych występów. Inna, mniej wiarygodna wersja mówi, jakoby przydomek Coco wziął się od szalonych kokainowych przyjęć, które Chanel chętnie organizowała. Przeczytaj 15 innych faktów o Chanel, które warto znać.

Tematy:

Polecamy także:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

~mija : Czy to Coco rozpowszechniła czerwone paznokcie? Jak tak to dziękuję bo takie hybrydy semilaca są dla mnie najpiękniejsze na świecie a to klasyka przecież....
28 lut 17 19:31
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Nieprawidłowy email

Coco Chanel zrewolucjonizowała modę

W 1913 r., gdy większość kobiet wciąż nosiła gorsety, obszerne spódnice i bardzo zdobne wykończenia, Chanel otworzyła butik w nadmorskim Dauville i zaprezentowała luźną, sportową kolekcję z dżerseju (cienkiej dzianiny). Był to pierwszy krok do zmiany stylu życia kobiet, a tym samym ich stosunku do własnego ciała.

W 1925 r projektantka odważyła się zaprezentować światu damski kostium składający się ołówkowej spódnicy i żakietu bez wykładanego kołnierza. Chanel uchodzi również za tę, która jako pierwsza wprowadziła do kobiecej garderoby spodnie.

Znana jest również z tego, że chętnie nosiła sztuczną biżuterię, długie sznury pereł oraz łańcuchy; zaprojektowała prochowiec, spodnie-dzwony, nieśmiertelną „małą czarną” oraz wykreowała modę na opaleniznę.

15 faktów o Chanel, które warto znać (slajd 1 z 15)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego

Reklamy
Koniec bloku reklamowego