VU Beauty: Czarna powieka

Ciężki, architektoniczny makijaż oka jest jednym z najbardziej pożądanych trendów w makijażu. Jak go wykonać, by wyglądać w nim atrakcyjnie? Zobaczcie nasz instruktaż VU Beauty!

Czarny, gotycki makijaż oczu powraca do łask, ale tylko w odpowiednich warunkach. Towarzyszy mu gładka, promienna cera, rozświetlona skóra i usta w kolorze nude. Taki architektoniczny makijaż wpisuje się w trend na minimalizm, w którym podkreśla się tylko jeden element twarzy. Jak zrobić bezbłędne, ciemne oko?

„Czarna powieka” krok po kroku:

 1. Nałóż na twarz lekki podkład. Ponieważ oko zdominuje ciemny makijaż, skóra twarzy powinna być promienna i rozświetlona.
 2. Skórę pod oczami zabezpiecz sypkim pudrem. Ten prostu trik uchroni położony na twarzy fluid przed opadającym cieniem i zabrudzeniami.
 3. Jeśli masz problemy z precyzyjnym rysowaniem linii, mamy dla ciebie prosty trik! Będziesz potrzebowała lasotaśmy – wielofunkcyjnego materiału klejącego, używanego najczęściej w architekturze, czy budownictwie. Brzmi groźnie, prawda? Ale spokojnie – proponujemy właśnie ten rodzaj taśmy, gdyż paradoksalnie ma bardzo delikatną, ale skuteczną część klejącą. Nie podrażni skóry i nie zostawi śladów przy ściąganiu. Przyklej dwa małe fragmenty taśmy na przedłużeniu linii rzęs.
 4. Użyj bazy do cieni – w przypadku mocnego makijażu oczu, baza jest bardzo istotnym kosmetykiem. Utrwali cień do powiek i zapobiegnie „fałdowaniu” produktu w obszarach zagięcia skóry.
 5. Na górną powiekę nałóż ciemny, matowy cień do powiek.
 6. Delikatnym ruchem usuń taśmę. Sprawdź, czy wraz z taśmą, nie zniknął podkład. Jeśli tak, domaluj wybrakowane obszary podkładem.
 7. Czarną kredką pomaluj dolną powiekę oka oraz jego wewnętrzną krawędź.

Produkty, których użyliśmy w VU Beauty:

 1. Podkład do twarzy: Yves Saint Laurent, Le Teint Encre de Peau
 2. Baza pod cień: Sephora Collection, MicroSmooth Baked Eyeshadow
 3. Matowy cień do powiek: MAC, Carbon
 4. Czarna kredka do powiek

Kosmetyki, które mogą ci się przydać

Tematy:

Nieprawidłowy email