VU Beauty: Usta ombre – makijaż dla odważnych

Znudziły Ci się klasyczne i monotonne kolory szminki? Dobrze się składa, bo w tym sezonie urodowe trendy zdominowało ombre! Kolorystyczne cieniowanie tym razem nie włosów, a ust, stało się prawdziwym hitem. Ostrzegamy – to makijaż wyłącznie dla odważnych!

Ombre możecie zaobserwować głównie na ustach gwiazd. Dlaczego? Z dwóch powodów: po pierwsze taki makijaż jest bardzo krzykliwy i dominujący, a po drugie – trudny do samodzielnego wykonania. Gwiazdy wychodzące na wielkie gale mają do dyspozycji profesjonalnych makijażystów, którzy efekt cieniowania ust potrafią „dopieszczać” przez kilka godzin.

Wychodzimy z założenia, że podobnie jak my, wy także nie macie tyle czasu na makijaż (nawet jeśli mówimy o weekendowym wyjściu). Niemniej jednak nie oznacza to, że musicie rezygnować z najnowszych trendów. Specjalnie dla was wizażysta VU, Piotr Kałuża uprościł proces cieniowania, tworząc efekt profesjonalnego ombre.

Ważna uwaga: ten makijaż nie należy do najłatwiejszych. Potrzebna jest tu duża precyzja i dość dobrze rozwinięte zdolności artystyczne. Reszta będzie musiała trochę potrenować, zanim pokaże swoje dzieło publicznie, ale nie traćcie nadziei – trening czyni mistrza.

My zaprezentowaliśmy krzykliwe ombre w kolorze śliwki i fuksji, ale wybór barw jest całkowicie dowolny. Nie zmienia się za to technika wykonania. Wybierz swój kolor na usta ombre i do dzieła!

Usta ombre krok po kroku

  1. Obrysuj kontur ust bazowym odcieniem wybranego przez siebie koloru. Będzie on podstawą twojego makijażu.
  2. Pomaluj usta półmatową pomadką, jaśniejszą o jeden ton od bazowego koloru, pomijając środek warg.
  3. Tak stworzoną „oprawę” ust delikatnie wyrównaj cienkim pędzelkiem. Następnie wzmocnij kontur ust kredką w najciemniejszym odcieniu wybranego przez siebie koloru.
  4. Najjaśniejszym tonem wypełnij środek ust. Jeśli zdecydujesz się na naturalny kolor ombre, wystarczy błyszczyk w neutralnym kolorze.

Produkty, których użyliśmy w VU Beauty:

  1. Kredka do ust: Dior Contour Lipliner,  Brun Magenta Brown (833)
  2. Szminka bazowa: Shiseido Perfect Rouge 
  3. Szminka jaśniejsza: Avon Luxe Amour

Tematy:

Nieprawidłowy email