Trendy w makijażu: Wielki Błękit!

Uwielbiasz ekstrawaganckie makijaże? Postaw na wielki błękit! Niebieskie cienie do powiek, eyelinery i kredki to narzędzia za pomocą których wykonasz piękny makijaż w kolorach karaibskich fal, letniej księżycowej nocy czy wody w luksusowym basenie…

Foto: Istock / materiały promocyjne

Zrobiło się romantycznie i bardzo wakacyjnie? Cóż… niebieski makijaż to zdecydowanie najlepszy pomysł na lato właśnie! Szukasz inspiracji? Spójrz na naklejane „paski błękitu” na pokazie Fendi.

Foto: East News Niebieskie oko na pokazie Fendi

Zobacz, jak cieniutka, niebieska kreska na dolnej powiece spotyka się w połowie drogi z bielą, tworząc bardzo ciekawy, „akwarelowy” efekt na pokazie Holly Fulton.

Foto: East News Niebieska kreska na pokazie Holly Fulton

Zobacz wreszcie jak niebieska plama koloru łączy się z cienką, graficzną kreską w kolorze pomarańczy czy morskiej zieleni na pokazie Antonio Ortegi.

Foto: Getty Images Niebieski makijaż na pokazie Antonio Ortegi

Obok niebieskich kresek, błękity w rozmiarze XXL. Wystarczy wspomnieć tu wyrazisty, bardzo artystyczny makijaż z pokazu Almeida czy Jean Paul Gaultier. Bardziej wieczorowe smokey eyes w kolorach turkusu zaproponowano natomiast na wybiegu Elie Saab.

Foto: East News Niebieskie smokey eyes Elie Saab
Foto: Getty Images Almeida
Foto: East News Jean Paul Gaultier

To nie pierwsze modne oko, okraszone plamą błękitu, które mogłaś oglądać w ostatnich sezonach. Jednak wiosną zimowy kobalt zmienia odcień na bardziej morski, turkusowy, a przez to jeszcze bardziej wyrazisty, nowoczesny. Wyjątkiem może być jedynie makijaż z pokazu Johna Galliano, którego zespół zaproponował nam bardziej wieczorową, księżycową, wersję niebieskiego oka.

Foto: East News Pokaz John Galliano

I jeszcze błękitna propozycja dla fanek makijażu make up no make up. Taki naturalny makijaż możesz połączyć z jednym mocnym akcentem, na przykład niebieską maskarą. Zainspiruj się make up’em z pokazu Martina Granta.

Foto: Getty Images Martin Grant wiosna/lato 2015

Boisz się kolorów? Zaryzykuj! Wiosna i lato to świetny moment na makijażowe eksperymenty! I na koniec coś dla prawdziwych makijażowych artystek, czyli niebieski makijaż z dodatkiem "tęczy" z pokazu Chanel.

Foto: East News Tęczowe oko z pokazu Chanel

Ja jestem wielką fanką kolorowego oka, więc właściwie podoba mi się każdy, ale gdybym miała wybrać tylko jeden, to zdecydowałabym się na malarski make up w stylu Antonio Ortegi. A Ty, który niebieski makijaż wybierasz?

Foto: Getty Images Niebieska kreska - Antonio Ortega

Tematy:

Nieprawidłowy email