Jak utrzymać makijaż przez całą noc?

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a z nim planowanie kreacji, fryzura no i makijaż. Szczególnie ważny jest ten ostatni element – make-up - bo zależy nam, aby utrzymał się i perfekcyjnie wyglądał przez całą noc. Co zrobić, aby prezentować się nieskazitelnie do samego rana? Przeczytaj nasze porady.

Foto: istock

Baza to podstawa

Odpowiednie nawilżenie twarzy, plus dobra baza sprawi, że podkład utrzyma się dłużej Postaraj się wcześniej przetestować kosmetyk, żeby cię nie zaskoczył.

Dotykanie dłońmi twarzy

Zasadniczy błąd wielu z nas. Dotykając twarz ciepłą dłonią, ścieramy nasz makijaż, w dodatku pod wpływem ciepła roztapia się i szybciej schodzi. Nie musimy wspominać o bakteriach? Na naszym ciele gromadzi się wiele zanieczyszczeń, które sprzyjają wypryskom, czy uczuleniom.

Niesprawdzone kosmetyki

Kupiłaś nowa szminkę, czy bronzer. Postaraj się wypróbować nowy produkt w swojej kosmetyczce. Jeśli użyjesz nowości, może ona podrażnić, szybko zejść, bądź okazać się, że wysusza twoją cerę.

Matowanie na ratunek

Masz skłonności do świecenia, pomoże ci puder matujący. Najlepiej sprawdzają się pudry sypkie – są lekkie, niewidoczne i dają transparentne wykończenie. Wyrówna koloryt i przebarwienia oraz świetnie sprawdzi się jako utrwalacz szminki.

Utrwalenie

Makijaż zbliża się ku końcowi, koniecznie spryskaj go fixerem. Postaraj się w niego zaopatrzyć odpowiednio wcześniej, a efekt utrzyma się do samego rana.

Tematy:

Nieprawidłowy email