POMADKA NUDE - jak dobrać idealny odcień?

Szminka jak cappuccino? Czemu nie! Jeśli cenisz w makijażu subtelność i naturalność, latem – zamiast mocnych noonowych czy jagodowych odcieni, postaw na pomadkę w kolorze nude.

Foto: istock

Ale, ale… cielista pomadka cielistej pomadce nierówna. Istnieje wiele odcieni, a nie każdy z nich będzie pasował do twojej karnacji. Jak wybrać tę, która wydobędzie z twojej twarzy to co najlepsze? Oto nasz krótki przewodnik po świecie NUDE!

JASNA KARNACJA:

Szukaj odcieni nude z różowymi podtonami. Jeśli chcesz wybrać idealną cielistą szminkę, szukaj czegoś pomiędzy jasnymi a ciemnymi pomadkami. Najlepiej pzygryź wargi i sprawdź jaki mają wówczas kolor. Idź w tym kierunku!

OLIWKOWA KARNACJA:

Jeśli twoja skóra ma odcień oliwkowy, a wybierając kolor podkładu zwykle trafiasz w sam środek palety, masz szczęście! Możesz wybierasz z wielu dostępnych odcieni. Idealny kolor to nieco jaśniejszy lub ciemniejszy od twojej karnacji, a najlepiej aby miał delikatny, brzoskwiniowy podton. Pudrowe róże omijaj jednak szerokim łukiem.

CIEMNA KARNACJA:

Wybranie odpowiedniego odcienia pomadki dla ciebie to nielada zadanie, ale jest to możliwe. Szukasz odcieni ciemniejszych od twojej skóry – czekoladowych, brązowych pigmentów.

PROSTY TRIK:

Jednak najprostszym sposobem na znalezienie idealnego odcienia to sprawdzenie żył na nadgarstku. Jeśli przez twoją skórę przebijają się zielone żyłki, twoja skóra ma ciepłe tony. Jeśli żyły są niebieskie, masz chłodną karnację. Z tą wiedzą wybierz się do drogerii albo rozpocznij buszowanie po sklepach internetowych.

Zasada jest prosta: ciepła karnacja lubi odcienie miedzi, brązów i wpadających w pomarańcz jesiennych róż. Uważaj na typowe odcienie cappuccino. Nie sprawdzą się przy twoim typie karnacji, a twoje usta „stopią się” z całą twarzą.

Chłodna karnacja polubi natomiast odcienie koralowe, beżowe pomadki podbite różowymi lub pastelowymi drobinkami.

Tematy:

Nieprawidłowy email