VU Beauty: Pajęcze rzęsy

Zapomnij o posklejanych rzęsach, które kojarzą się z niechlujnym makijażem. Obalamy stereotypy i udowadniamy, że pajęcze rzęsy mogą wyglądać atrakcyjnie! Dlaczego? Bo to jeden z najgorętszych trendów tegorocznego lata!

Musimy przyznać, że do tej pory posklejane kępki rzęs nie cieszyły się zbyt dobrą sławą. Świadczyły o zastosowaniu nieodpowiedniego kosmetyku albo braku umiejętności ich właścicielki. Ale doskonale wiemy, że moda rządzi się swoimi prawami i lubi płatać nam figle. Tak właśnie stało się w przypadku nowego, makijażowego trendu, który pojawił się na pokazach wiosenno-letnich kolekcji na ten rok. Okazuje się, że intensywnie wytuszowane, posklejane w widoczne kępki rzęsy to jeden z ulubionych elementów makijażu wielu it-girls. Jego wielką fanką jest Chiara Ferragni, w ten sposób maluje się też Kim Kardashian (choć w nieco delikatniejszej formie), a my w tym odcinku VU Beauty pokazujemy, jak wykonać pajęcze rzęsy, by były schludne i estetyczne.

Wskazówka: przed malowaniem oczu dopilnuj, by cera była nieskazitelna i promienna. Ten makijaż wymaga idealnego stanu skóry. Jako tło proponujemy delikatny, pastelowy cień do powiek i intensywny, ale dziewczęcy kolor błyszczyka do ust.

Pajęcze rzęsy krok po kroku:

  1. Pierwszą warstwę makijażu pomaluj wydłużającym tuszem do rzęs. Postaraj się, by kosmetyk starannie pokrył wszystkie włoski – to jedyny rodzaj makijażu, w staramy się o jak najgrubszą warstwę maskary.
  2. Drugą warstwę wykonaj pogrubiającym tuszem. W tym makijażu istotna jest zarówno długość, jak i grubość rzęs.
  3. Połącz rzęsy w kępki za pomocą pęsety. Uwaga! Czynność tę należy wykonywać bardzo ostrożnie i precyzyjnie. Jeden fałszywy krok może zrobić krzywdę!
  4. Jeśli maskara się rozmaże lub wykruszy, usuń zabrudzenia patyczkiem kosmetycznym. Pajęcze rzęsy muszą wymagają czystego i schludnego tła.

Produkty, których użyliśmy w VU Beauty:

  1. Wydłużający tusz do rzęs: Estée Lauder Sumptuous Knockout Defining Lift and Fan Mascara
  2. Pogrubiający tusz dorzęs: MAC Haute & Naughty Lash

Tusze do rzęs

Tematy:

Nieprawidłowy email