Lucia Pica - nowy dyrektor kreatywny Chanel Beauty

Kto został nowym dyrektorem kreatywnym makijażowego imperium Chanel? To Lucia Pica!

Lucia Pica - Instagram

W branży modowej wielkie zmiany! Niedawno dowiedzieliśmy się, że dyrektor kreatywną marki Lancome została słynna blogerka i makijażystka gwiazd - Lisa Eldridge. Świat obiegła również informacja, że nową dyrektor kreatywną Chanel Beauty została Lucia Pica. Po dwóch latach oczekiwań, na myśl nasuwa nam się tylko jedno słowo: WRESZCIE!

Lucia Pica została dyrektor kreatywną marki Chanel i od początku stycznia odpowiada za kolekcje i wszelkie innowacje związane z makijażem. Włoska wizażystka miała okazję współpracować już z marką Chanel. To ona przygotowywała makijaże do ostatniej kampanii reklamowej Rouge Allure, a także ubiegłorocznych kampanii, promujących jesienną i świąteczną kolekcję make-up Chanel.

Choć Lucia Pica zaczęła pracę z początkiem 2015 roku, efekty zobaczyć będziemy mogli dopiero za rok. Jednak, sądząc po makijażach, które stworzyła na potrzeby ostatnich kolekcji Chanel, na pewno wywiąże się ze swojego zadania doskonale.

Chanel - kolekcja FALL 2014
Chanel - kolekcja HOLIDAY 2014

Lucia Pica to włoska makijażystka pracująca od sześciu lat jako tzw. „wolny strzelec”. Angażowała się w wiele międzynarodowych projektów makijażowych, ale też artystycznych. Ma ogromne doświadczenie we współpracy z największymi fotografami i projektantami. Jej ostatnim dziełem była okładka styczniowego Vogue UK z Freją Behą Erichsen. Jej prace mogliście podziwiać również na wybiegach m.in. House of Holland, Roksanda Ilincic czy Peter Pilotto.

Vogue UK - styczeń 2015

Lucia Pica uwielbia mocne, artystyczne i bardzo nowoczesne makijaże. Często też efekty swojej pracy wrzuca na Instagram. Białe kreski na powiekach, mokre fioletowe cienie do powiek czy neonowy pomarańcz na ustach – to jej styl i jej wizja makijażu. Jak sprawdzi się na stanowisku nowego dyrektora kreatywnego Chanel? Moim zdaniem to dobra decyzja i silnie związana ze strategią francuskiego domu mody, który od kilku sezonów próbuje odświeżyć swój image.

Lucia Pica zajmie miejsce Toma Pecheuxa, który przez ostatnie lata pracował nad koncepcją makijażu Chanel, ale przede wszystkim zajmie wolne od prawie dwóch lat miejsce dyrektora kreatywnego marki, które w lutym 2013 roku opuścił Peter Philips.

Tematy:

Nieprawidłowy email