Korektory - 6 kolorów, które potrafią zdziałać cuda!

Zielony, niebieski, fioletowy, żółty, biały i cielisty - oto 6 kolorów, które powinna znać każda fanka perfekcyjnego makijażu!

ThinkStock

Korektor to wciąż jeden z najbardziej tajemniczych kosmetyków na naszej toaletce. Choć potrafi zdziałać cuda, wciąż trudno nam się z nim oswoić. Nic w tym dziwnego. Wymaga wprawy i dobrego oka. Nawet największym wizażystom zdarzają się bowiem korektorowe wpadki.

Korektor jest jak pędzel w ręku malarza. Jeśli artysta ma wątpliwe zdolności, efekt przypominać będzie dziecięce bazgroły. Jeśli korektor wyląduje w dłoniach wytrawnego mistrza, twarz zamienić się może w prawdziwe dzieło sztuki!

Z pewnością kojarzysz doskonale cielisty korektor, dopasowywany do odcienia Twojej skóry. Tego używasz najczęściej i właśnie taki jest najprostszy w obsłudze. Jednak w świecie korektorów barw jest więcej!

Profesjonaliści, oprócz cielistych odcieni, używają całej palety kolorów. Do czego służą poszczególne z nich? Zobacz nasze wskazówki!

ZIELONY

ThinkStock

Jeśli masz cerę mieszaną, trądzikową i podatną na zaczerwienia, powinnaś zaprzyjaźnić się właśnie z tym odcieniem! To korektor na wszelkie urodowe awarie. Wspaniale kryje drobne niedoskonałości i popękane naczynka. Neutralizuje także rumieńce.

Po nałożeniu korektora, zaczerwieniona skóra odzyskuje naturalny odcień. Pamiętaj, zawsze nakładaj ten korektor przed nałożeniem pudru!

ŻÓŁTY

ThinkStock

Masz cienie pod oczami? To kolor stworzony właśnie dla Ciebie! Dlaczego jest lepszy od klasycznego korektora? Czasami cielisty korektor może dodatkowo podkreślać niedoskonałości wokół oczu.

Nałóż żółty korektor przed zrobieniem pełnego makijażu. Dopiero na ten korektor nałóż na przykład rozświetlacz. W ten sposób zatuszujesz cienie pod oczami, a dodatkowo rozjaśnisz spojrzenie.

FIOLETOWY

ThinkStock

Walczysz z przebarwieniami? Fioletowy korektor pomoże Ci ukryć ciemne plamki i wyrównać koloryt skóry. Świetnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju bliznach i drobnych rankach.

NIEBIESKI

ThinkStock

Przesadziłaś z opalaniem albo samoopalaczem? Twojej nierównomiernie opalonej skórze z pewnością pomoże błękitny korektor! Niebieski świetnie współpracuje z odcieniami pomarańczy, czego nie można powiedzieć o cielistych odcieniach podkładu.

Dlatego najpierw „uspokój” skórę niebieskim korektorem, a dopiero potem nałóż pełny makijaż.

BIAŁY

ThinkStock

Najbardziej kontrowersyjny odcień korektora. Wymaga doświadczenia i wprawy. Sprawdzi się jako rozświetlacz w okolicach oczu. Nadaje się też do tuszowania delikatnych przebarwień i małych zmarszczek. Musisz jednak pamiętać, aby nie używać bardzo cienkiej, transparentny warstwy. W przeciwnym razie efekt może być odwrotny od zamierzonego.

CIELISTY

ThinkStock

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z korektorem, zacznij właśnie od niego!

To najbardziej uniwersalny odcień ze wszystkich. Kryje niedoskonałości skóry i cienie pod oczami, ale uwaga! Niektóre korektory mogą podkreślać zmarszczki! Sprawdzi się jako podręczny kosmetyk w torebce. Do zadań specjalnych warto jednak używać konkretnych kolorów korektora.

I jeszcze koło kolorów, które kryją się nawzajem!

ThinkStock

Kilka kolorów i cała paleta możliwości. Który korektor zdążyłaś już wypróbować? Czy któryś z odcieni wyjątkowo sprawdza się na Twojej skórze?

Tematy:

Nieprawidłowy email