VU Beauty: Makijaż korygujący nos

Za krótki, za długi, za wąski lub zbyt szeroki. Też masz kompleks swojego nosa? Podpowiadamy, jak makijażem skorygować jego mankamenty w 5 minut!

Każda z nas ma swoje kompleksy i nawet, gdy nikt inny nie zauważa mankamentów naszej urody, my i tak myślimy o nich przy każdej okazji. Zwłaszcza, gdy „problem” znajduje się w tak widocznym miejscu, jak twarz. Nos mocno definiuje jej rysy, ale niestety rzadko bywa idealny. Nie ma sensu rozstrzygać, czy demony w głowie mają prawo tam mieszkać, trzeba wziąć się do działania!

Jeśli problem nieestetycznego nosa dotyczy także ciebie, to jesteśmy przekonane, że niejednokrotnie myślałaś o operacji plastycznej. Zanim jednak zdecydujesz się na tak drastyczne kroki, spróbuj skorygować nos… makijażem! Nasz instruktaż VU Beauty na pewno ci w tym pomoże!

Makijaż korygujący nos krok po kroku:

 1. Zależy nam na efekcie promienistej, świeżej cery, dlatego najpierw wyrównaj koloryt skóry lekkim podkładem.
 2. Jasnym korektorem (my użyliśmy rozjaśniającej kredki do brwi, ale może to być także zwykły korektor; ważne, by był jaśniejszy od podkładu) narysuj linię na grzbiecie nosa oraz wypełnij nim obszar od czubka nosa do okolice oczu.
 3. Użyj korektora do twarzy (o ciemniejszym niż podkład tonie) do narysowania linii po wzdłuż grzbietu nosa po jego zewnętrznych stronach. Tak stworzony światłocień optycznie go wyszczupli. Aby efekt był naturalny, podobnym ruchem podkreśl łuk brwiowy i kości policzkowe.
 4. Dokładnie rozetrzyj narysowane linie tak, aby zniwelować granice przejścia między poszczególnymi odcieniami kosmetyków.
 5. Utrwal makijaż transparentnym pudrem.
 6. Możesz także podkreślić kości policzkowe delikatnym różem – spotęguje on kontrast między kolorami, dzięki czemu efekt wyszczuplonego nosa będzie jeszcze bardziej widoczny.
 7. Gotowe!

Kosmetyki, których użyliśmy w VU Beauty:

 1. Podkład MAC Studio, Face and Body Foundation
 2. Kredka IsaDora Eyebrow Lifter
 3. Korektor do twarzy MAC Matchmaster (nr. 07)
 4. Puder Fabulous Cosmetic Fixative Powder

Tematy:

Nieprawidłowy email