Metaliczne tatuaże na chwilę: flash tattoos najmodniejszym dodatkiem lata

Zmywalne tatuaże kojarzą nam się raczej z podstawówką, niż z dorosłością. Zazwyczaj były dodawane do gumy balonowej, nakładało się je na rękę, pocierało wilgotną szmatką i na kilka godzin miało się „dziarę” bez dziarania. A że dorośli w dzisiejszych czasach coraz bardziej przypominają dzieci (stąd angielskie określenie kidult), ktoś kiedyś musiał pomyśleć o przywróceniu zmywalnych tatuaży.

Tym kimś jest Miranda Burnet z Teksasu, która już w 2013 roku założyła markę Flash Tattoos, zajmującą się projektowaniem i produkcją zmywalnych tatuaży. Miranda i jej zespół postanowiła jednak wyjść poza szablon kolorowych tatuaży z balonówek.  Dobrze nałożone, zmywalne tatuaże trzymają się nawet tydzień. W tym czasie możesz się w nich opalać, kąpać, pływać w morzu.  Flash Tattoos są metaliczne, występują w kolorze złotym i srebrnym. Dlaczego właśnie te kolory? Bo są propozycją typowo wakacyjną, więc będą genialnie prezentować się na opalonej skórze. Wyglądają niesamowicie efektownie i zapewne dlatego tak bardzo pokochały je gwiazdy.

Swoje metaliczne tatuaże na Instagramie zaprezentowała Beyonce czy Khloe Kardashian. I ruszyła lawina. Dzisiaj poza Flash Tattoos w Internecie jest sporo butików, sprzedających metaliczne tatuaże – naklejki, które powoli stają się ulubionym dodatkiem nie tylko surferek ale i dziewczyn, które chcą zadać szyku na festiwalu muzycznym. Tatuaże mają kilka zasadniczych zalet. Po pierwsze, są tylko na chwilę. Jeśli więc nie jesteś przekonana, czy chcesz na zawsze narysować coś na swoim ciele, możesz to najpierw przetestować. Po drugie, o ile na wizytę w dobrym studio tatuażu czeka się minimum pół roku, o tyle naklejenie metalicznego tatuażu trwa chwilę i robisz to sama. Fajne jest to, że można łączyć najróżniejsze wzory, tworzyć własne kompozycje i ozdabiać ciało, od stóp do głów.

Flash Tattoos świetnie zastąpią biżuterię, zwłaszcza na plaży, gdy nie chcemy obwieszać się świecidełkami. Metaliczne złote i srebrne bransoletki, naszyjniki czy ozdoby stóp będą pasowały do stylu boho ale i do totalnego przepychu i glamour. Tymczasowe tatuaże pokochał też świat mody! Styliści i makijażyści coraz częściej ozdabiają w ten sposób modelki do sesji. Na okładce „Vogue” India pojawiła się modelka z „naklejoną” bransoletką.

W Polsce tymczasowych tatuaży szukaj w sklepach Sephora, na Allegro czy na stronie Metallic Tattoo. Znajdziesz je również w dobrych salonach kosmetycznych (np. Nail Spa) i oczywiście w internetowym sklepie Flash Tattoo.

Tematy:

Nieprawidłowy email