VU Beauty: Kreska na oku

Czarna kreska – absolutna podstawa klasycznego makijażu, która wbrew pozorom nie jest taka łatwa w malowaniu. Jak zrobić idealną linię za pomocą eyelinera? Zobacz nasz urodowy instruktaż!

Mała, czarna kreska potrafi narobić sporo problemów. Najmniejszy błąd obnaża wszystkie mankamenty niewprawionej ręki. Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich mniej uzdolnionych makijażowych artystek. Klasyczna kreska eyelinerem przeszła gruntowną metamorfozę – oprócz klasycznej, delikatnej linii (która nigdy nie wyjdzie z obiegu), przyszedł czas na bardziej finezyjne jej odsłony. Zapewne widziałyście pokazowe looki, gdzie czarne kreska wychodzi na górną powiekę, przemieszcza się na dół oraz zamienia się w delikatne kropki. To ciekawa opcja na wielkie wyjścia lub wieczorowe imprezy. Jest też alternatywa dla codziennego makijażu. Jest on odważniejszy, ale jednocześnie bardzo spektakularny. W tej odsłonie kreska na oku również traci swoją niewinność i z precyzyjnej, równej i delikatnej linii staje się gruba i wyraźnie widoczna. Trochę w stylu makijażu Amy Winehouse. Właśnie taką wersję kreski na oku proponujemy w tym odcinku VU Beauty.

Kreska na oku krok po kroku:

 1. Delikatnie naciągnij skórę i wyznacz kąt nachylenia kreski, rysując cienką linię od zewnętrz do połowy oka. Tę samą czynność powtórz na drugim oku.
 2. Następnie uzupełnij kreskę, dorysowując delikatną linię od połowy oka do jego kącika jak najbliżej linii rzęs.
 3. Płynnym ruchem uzupełnij ewentualne nierówności kreski.
 4. Zdecydowanym ruchem zrób kreskę na dolnej powiece oka.
 5. Obrysuj wewnętrzną krawędź dolnej powieki czarną kredką.
 6. Wytuszuj rzęsy.
 7. Delikatnie zaznacz kości policzkowe różem.

Produkty, których użyliśmy w VU Beauty:

 1. Eyeliner: MAC Fluidline Pen
 2. Kredka do oczu: IsaDora Smokey Pencil z gumką, 10 Black
 3. Tusz do rzęs: Yves Saint Laurent Mascara Volume Effet Faux Cils
 4. Róż do policzków: New ID, Compact Shimmer Powder

Make-up: Piotr Kałuża, modelka: Kristina/Orange Models, realizacja wideo: Kaśka Sawicka i Bartłomiej Sołtysiak/Hola Hola Film, produkcja: VU MAG

Tematy:

Nieprawidłowy email