Bądź księżniczką na Instagramie! Idealny makijaż do selfie

Selfie, czyli fotografia autoportretowa to już światowy trend. Fenomen zdjęć typu selfie jest niepodważalny. Do zrobienia dobrego zdjęcia komórką wystarczy - telefon z aparatem, ty sama oraz dobre światło!

Foto: East News

A jak chcesz się zaprezentować na takim zdjęciu, to już tylko zależy od Ciebie. Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać super naturalnie, czy wolisz pokazać nowoczesny makijaż, nie powinnaś zapominać o kilku zasadach w makijażu, identycznych dla wszystkich rodzajów fotografii. Świecąca się cera a w szczególności niedoskonałości skóry oraz doły pod oczami są niepożądane! Nigdy nie wyglądają dobrze!

Naturalność nie jest niczym wstydliwym, wręcz przeciwnie. Jeśli chcesz pokazać się właśnie z tej strony, stosuj się zasady - mniej znaczy więcej. Nie retuszuj zbyt wielu swoich indywidualnych cech. Dodaj oczom blasku. Wystarczy odrobina rozświetlającego korektora, by znów wyglądały na wypoczęte. Rozświetlający korektor to idealne rozwiązanie na wszystkie zaciemnione partie skóry, a jeśli masz idealna cerę i zależy ci na czasie, możesz go użyć zamiast podkładu, rozcierając od newralgicznych punktów na resztę twarzy. Dodatkowo muśnij policzki różem, to zapewnia rewelacyjny, świetlisty i bardzo dziewczęcy efekt.

Jeżeli chcesz bardziej poszaleć, pamiętaj, że na zdjęciu fantastycznie będą wyglądać rzęsy, starannie wytuszowane maskarą. Jeśli masz chociaż 30 sekund, sięgnij jeszcze po szminkę. Super trikiem jest pomalowanie ust intensywnym kolorem pomadki. Nawet jeśli nie nosisz takich na co dzień - sprawdzą się na zdjęciach.

Selfie to dobry pretekst, aby popisać się umiejętnością sztuki makijażu. Możesz bezkarnie zmieniać wcielenia, eksperymentować z kosmetykami, bawić się kolorami! Czasem wystarczy zaznaczyć oko konturówką lub musnąć samym cieniem. Jednak najczęściej - jak to bywa w przypadku selfie – zależeć ci będzie na efekcie „dużego oka”. Aby go uzyskać, warto sięgnąć po kajal, mistrza wewnętrznej linii oka. Nie zapominaj także o brwiach! Szczególnie w przypadku selfie, gdzie często są na pierwszym planie. Warto by były uczesane i ujednolicone kredką.

Tematy:

Nieprawidłowy email