Andreja Pejic twarzą marki kosmetycznej

Świat mody nabiera odwagi w przekraczaniu granic. Już nie tylko plus size umacnia swoją pozycję na rynku – do gry coraz poważniej wchodzą androgeniczni modele. Kiedyś model, dziś modelka - Andreja Pejic jako pierwsza androgeniczna modelka zostanie twarzą kosmetycznej marki.

Foto: Getty Images

To bez wątpienia historyczny moment zarówno na rynku modwym jak i urodowym. Jak podaje magazyn Vogue, Andreja Pejic – androgeniczna modelka, podpisała kontrakt z kosmetyczną marką. 23-latka została twarzą Make Up For Ever i już niedługo pojawi się w kampanii reklamowej najnowszej kolekcji produktów do makijażu. Do niedawna model pochodzący z Bośni w świecie mody zasłynął dzięki swojej dziewczęcej urodzie, a w połowie 2014 roku zdecydował się na operację zmiany płci. Jest jedyną osobą w modelingu, która pojawia się zarówno na pokazach damskich i męskich kolekcji.

Foto: Getty Images

Jednak Andreja nie jest jedyną transseksualną modelką, która całkiem nieźle radzi sobie w branży. Lea T – brazylijska modelka, która także urodziła się mężczyzną wystąpiła w reklamie kosmetyków do włosów Redken, a szampony Clean & Clear reklamowała znana na zachodzie youtuberka - Jazz Jennings.

Foto: Getty Images
Foto: Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email