1,5 roku więzienia za sprzedaż podrabianych kosmetyków MAC

Mieszkanka Florydy, 45-letnia Tina Oleszczuk, przez dwa lata prowadziła sklep internetowy z kosmetykami. Sprzedawała w nim podrabiane kosmetyki MAC, które hurtowo kupowała w Chinach. Udało jej się zarobić blisko milion dolarów. Teraz za nielegalny handel trafi do więzienia.

Foto: Materiały promocyjne

Każdej z nas zdarzyło się kupić w Internecie kosmetyki i zastanawiać się, czy aby na pewno są to produkty oryginalne. Wątpliwości powinna budzić szczególnie niska cena czy brak opakowania. Ale takich obaw nie miały klientki sklepu online Cozmetic Delights LLC, który przez dwa lata prowadziła mieszkanka Florydy, Tina Oleszczuk. Kupowane przez Amerykankę produkty z Chin sprzedawane były w cenach podobnych do oryginalnych kosmetyków, miały oryginalne opakowania i formuły zbliżone do tych, produkowanych prezz MAC. Oleszczuk prowadziła sprzedaż w Internecie, ale też sprzedawała bezpośrednio spore ilości kosmetyków klientom hurtowym.

Według prokuratury przez 2 lata udało jej się zarobić na nielegalnym biznesie blisko milion dolarów. Jednak w ubiegłym roku dobra passa kosmetykowej oszustki skończyła się. Jesienią postawiono jej zarzut obrotu podrabianymi kosmetykami, do którego przyznała się, a niedawno została skazana na 18 miesięcy więzienia. Ponadto jest winna firmie MAC wspomniany milion dolarów.

Przedstawiciele kanadyjskiej marki przypominają, że legalne i oryginalne produkty MAC można kupić tylko w autoryzowanych sklepach MAC, u partnerów marki czy w ich sklepie internetowym. Inne źródła są nieautoryzowane, przez co MAC nie kontroluje jakości produktów. A może się w nich znajdować dosłownie wszystko: od rozpuszczalników do farb, przez silikon budowlany, po arszenik.

Nasza rada? Kosmetyki kupujcie w sprawdzonych sklepach internetowych albo w stacjonarnych drogeriach – wówczas macie gwarancję, że produkt jest oryginalny i pasuje do waszego typu urody.

Tematy:

Nieprawidłowy email