Diane Keaton: zanim zaczniesz dbać o urodę, dbaj o zdrowie, stosuj SPF!

Diane Keaton jest legendą amerykańskiego kina. Ma też świetny styl, który rozpoznajemy w mig. Kapelusze, postawione kołnierze, golfy. Uczyniła z nich swój znak rozpoznawczy i sprawiła, że stały się trendy. Ale to nie moda jest konikiem aktorki. Keaton, która w młodości chorowała na raka skóry, jak mantrę powtarza wszystkim, że ochrona przeciwsłoneczna, to podstawa.

Foto: Getty Images

Zaczyna się upalne lato. Marzymy tylko o tym, żeby zrzucić ubrania i przez cały lipiec i sierpień biegać po plaży w kostiumie kąpielowym. Wiele z nas w pierwszy dzień urlopu zupełnie zapomina o kremie z filtrem. Albo stosujemy go raz i nie aplikujemy ponownie po morskiej kąpieli czy grze w siatkówkę plażową. Takie zaniedbania mogą nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Doskonale zna ten problem Diane Keaton, która jest wielką orędowniczą ochrony przeciwsłonecznej. Jako 21-latka usłyszała diagnozę: rak podstawnokomórkowy skóry. To najpopularniejszy, złośliwy nowotwór skóry. Diane wygrała tamtą walkę i kolejne, bo rak nie odpuszczał. Jej styl: długie rękawy, kapelusze, długie spódnice, powstał właśnie podczas walki z rakiem. Wówczas też stosowanie kremów z filtrem stało się nawykiem aktorki.

Diane Keaton, która jest ambasadorką L’Oreal na każdej konferencji i spotkaniu powtarza, że jej podstawową zasadą i najważniejszą radą związaną z urodą, jaką może komukolwiek dać jest: używaj kremów z filtrem! „Musisz je stosować. To nie żart. Jeśli chcesz zrobić coś dla swojej urody, najpierw musisz zadbać o życie. Nie używanie filtrów może cię kosztować życie.”

Foto: Getty Images

Jej kolejny urodowy sekret? Naklejki na paznokcie! „Są ignorowane przez speców od manikiuru. A szkoda, bo trzymają się nawet dwa tygodnie,” zdradza Diane Keaton i dodaje, że czuje się naga, gdy nie ma na sobie kapelusza. „Najfajniejszą rzeczą pod słońcem jest wybieranie ubrań. Jest zabawne, kreatywne, wymaga energii. Kocham to! Uwielbiam kratki, szale, krawaty. Uwielbiam wszystko, co związane z ubraniami. Zakładam to, co wygląda na mnie dobrze. Uważam, że to najlepsza metoda. Znajdź to, w czym wyglądasz dobrze i noś to!”

Tematy:

Nieprawidłowy email