Yves Saint Laurent. Niegrzeczny chłopiec

Już niebawem w księgarniach pojawi się biografia człowieka, który zmienił świat.

"Yves Saint Laurent. Niegrzeczny chłopiec" / Wydawnictwo Dolnośląskie

Kiedy w 1953 roku młody Yves przybył do Paryża, nie przypuszczał, że dzięki swojej pasji wpłynie na losy świata mody. A jednak zwycięstwo w prestiżowym konkursie na projekt sukienki koktajlowej otworzyło mu drzwi do najważniejszych salonów, zaś spotkanie z Christianem Diorem zaowocowało długotrwałą współpracą.

Wybitny kreator, wizjoner, as mediów. Tweedowe marynarki, skórzane kurtki i damskie garnitury jego projektu nie tylko wyznaczyły modowe trendy, lecz stały się wręcz symbolem przemian społecznych epoki.

Aby nakreślić wiarygodny portret artysty Marie-Dominique Lelièvre, rozmawiała z krewnymi, przyjaciółmi i współpracownikami projektanta. Odwiedziła jego dom, zaglądała do szaf, przeglądała książki, szperała w archiwach. Odkryła wrażliwego człowieka i zrozumiała, jaką cenę zapłacił za sławę: załamanie nerwowe, wyczerpujące terapie i odrzucenie społeczne wynikające z orientacji seksualnej.

---------------------

Marie Dominique Lelièvre – francuska dziennikarka, autorka kilku książek, w tym cieszących się popularnością biografii Brigitte Bardot i Serge’a Gainsbourga.

Yves Saint Laurent. Niegrzeczny chłopiec

Tematy:

Nieprawidłowy email