Victoria Beckham - spełniona 42-latka

Świat poznał Victorię Beckham, kiedy po raz pierwszy wystąpiła w zespole Spice Girls. Kilka lat później wszyscy oszaleli na punkcie ślubu piosenkarki z Davidem, a Wielka Brytania zyskała nową, piękną parę. U jego boku Victoria rozkręciła własną markę modową. Wystąpiła też na okładkach największych magazynów, a jej dokładnie wypracowany styl zainspirował wielu projektantów mody. Dokąd 42-letnia kobieta, która w życiu ma już wszystko?

Foto: Getty Images

Victoria Beckham, z domu Adams, urodziła się 17 kwietnia 1974 roku w Hertfordshire w Anglii. Zanim udało jej się osiągnąć sukces w roli piosenkarki, próbowała sił w tańcu. Victoria od małego uczyła się baletu. Uczęszczała nawet do prestiżowej szkoły baletowej, a w wieku 20 lat przeprowadziła się z rodzinnego miasta do Londynu, by tam poszukać pracy jako tancerka. Krążąc po mieście natknęła się na ogłoszenie: „Poszukujemy młodej, energicznej dziewczyny do popowej grupy”. Victoria na castingu do Spice Girls pokonała ponad 400 chętnych.

Kariera w Spice Girls

Stworzony przez Chrisa Herberta popowy zespół szybko zyskał sławę. Spice Girls tworzyły Melanie Brown, Melanie Chisholm, Geri Halliwell, Emma Bunton i Victoria. Po rozstaniu z pierwszym managerem, zespołem zainteresowała się wytwórnia Virgin Records. Dziewczyny zyskały nowy look, odpowiedni do charakteru każdej z nich. Melanie Brown była więc „Scary Spice”, Melanie Chisholm „Sporty Girl”, Geri „Gnger Spice”, Emma „Baby Spice”, a Victoria „Posh Spice”. Amerykańskie nastolatki szybko stały się fankami zespołu, ubierając i malując bardzo podobnie do starszych idolek. Zespół Spice Girls miał w swojej historii kilka przerw, ale udało mu się odnieść sukces i zapisać do grona najbardziej znanych grup popowych na świecie.

Foto: East News Victoria Beckham kiedyś a dziś
Foto: East News Victoria Beckham kiedyś a dziś
Foto: East News Victoria Beckham kiedyś a dziś

Victoria i David

Victoria poznała Davida w 1997 roku podczas meczu piłki nożnej. Przystojny piłkarz szybko wpadł jej w oko i zostali najpopularniejszą parą w Wielkiej Brytanii. Tabloidy nazywały ich złośliwie: „Posh” i „Becks”, ale miłość Victorii i Davida kwitła. Rok później para zaręczyła się, a Victoria urodziła ich pierwszego syna – Brooklyna. W lecie 1999 roku pobrali się w Irlandii. Już jako Bekchamowie, stali się najbardziej znaną parą na świecie. Sukces odnieśli między innymi dzięki wystawnemu życiu, które chętnie pokazywali w serialach telewizyjnych, takich jak „Victoria’s Secret”, czy „Coming to America”.

Foto: East News Victoria Beckham kiedyś a dziś
Foto: East News Victoria Beckham kiedyś a dziś

Nowa Victoria

Victoria opuściła Spice Girls w 2001 roku i nagrała własną płytę. Autobiografia „Learning to Fly” stała się bestsellerem na liście w Wielkiej Brytanii. Rok później na świat przyszedł Romeo, drugi syn Beckhamów, a Victoria oddała się swojej drugiej pasji – modzie. W 2004 roku zaprojektowała kolekcję jeansów „VB Rocks” dla Rock & Republic, a rok później kolekcję okularów przeciwsłonecznych „dVb Eyewear”. Jej projekty okazały się strzałem w dziesiątkę. Wtedy też przyszedł na świat trzeci syn Beckamów o imieniu Cruze. Świeżo upieczona matka postanowiła poświęcić się projektowaniu.

Foto: East News Victoria Beckham kiedyś a dziś

W 2005 roku rodzina przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie David dostał nowy kontrakt (w LA Galaxy). Victorią zainteresowały się media, a gwiazda bardzo chętnie wpuszczała dziennikarzy do swojego domu. W 2007 roku wraz z koleżankami ze Spice Girls postanowiły wyruszyć w trasę koncertową…z dziećmi, aby pokazać się w roli perfekcyjnych matek. Kilka lat później na świat przyszła pierwsza córka pary – Harper.

Foto: East News Victoria Beckham kiedyś a dziś

Styl i klasa

Victoria z powodzeniem tworzy własną markę. Jej styl doceniają fani na całym świecie, czego przykładem są liczne nagrody. Podczas British Fashion Award w 2010 roku Victoria Beckham została nominowana do tytułu projektantki roku. Flagowe produkty marki to przede wszystkim dopasowane sukienki za kolano, delikatne propozycje z luźnymi wiązaniami, wykonane z jedwabiu, kremowe garnitury i perfekcyjnie skrojone żakiety. Esencją stylu Victorii jest podkreślenie smukłej linii kobiecego ciała i elegancji. Sama piosenkarka starannie dba o swój wygląd i przy okazji wywiadów, kiedy pojawia się na okładkach znanych magazynów, ponoć sama dobiera dla siebie stylizacje.

Foto: Getty Images Victoria Beckham kiedyś a dziś

Oprócz ubrań i akcesoriów, Victoria projektuje dziś także buty i kosmetyki. Podobno marzy o projektowaniu bielizny. Jak sama wielokrotnie podkreślała w wywiadach, chce stworzyć prawdziwe modowe imperium. A patrząc na jej dotychczasowe sukcesy, bardzo prawdopodobne, że uda jej się to jeszcze przed 45 urodzinami!

Foto: Getty Images Victoria Beckham kiedyś a dziś
Foto: Getty Images Victoria Beckham kiedyś a dziś

Tematy:

Nieprawidłowy email