Twoje życie w Twoich rękach

Zatem zrób coś od razu!

ThinkStock

Początek roku napawa optymizmem i wiarą. Bogaty jest w postanowienia, w których to planujemy wytrwać pomimo tego, że w latach ubiegłych się to nie udało. Bo ten rok, jak sądzimy, będzie inny...Niestety, jak pokazują wyniki badań, większość z nas, w tym roku także, podda się w momencie pojawienia się pierwszych problemów, nawet bardzo błahych. Zła wiadomość jest taka, że niedotrzymywanie obietnic samej sobie przekłada się na nasze całe życie. Powód? Kopiowanie tych samych skryptów zachowań czy to w pracy, czy w związku, objawiających się brakiem wytrwałości, słomianym zapałem i szukaniem argumentów tłumaczących naszą bierną postawę. Nie chcemy wziąć odpowiedzialności za nasze życie, bo to trudne stanąć przed lustrem i przyznać, że „sama sobie jestem winna”.

Wygodniejsze jest zastosowanie „wyparcia”. To pomaga nam dalej trwać... Ale czy w życiu chodzi o to by trwać, czy o to by pracować nad sobą w celu osiągnięcia wszystkiego o czym marzymy? Osobiście propaguje tę drugą postawę. Wysiłek bowiem zawsze się opłaca.

Jeżeli w tym miejscu zdecydowałaś się zerwać z przeszłością i wytrwać w swych postanowieniach, weź do ręki kartkę papieru i zapisz czego chciałabyś się ze swojego życia pozbyć a co, z drugiej strony, chciałabyś zyskać, co osiągnąć. Ważne by w przypadku stawianych sobie celów nie obniżać wymagań wobec siebie samej, nie pobłażać sobie, szukając w ten sposób potencjalnych wymówek. Wręcz odwrotnie. Podniesienie poprzeczki wpłynie pozytywnie na efekt twoich działań, o ile uwierzysz, że to zrobisz. Brak wiary zniweczy wszelkie plany. Dlaczego? Bo przekonanie o tym, ze się uda kształtuje nasze wszystkie działania, myśli i odczucia.

ThinkStock

Czy wielcy reformatorzy, naukowcy tego świata osiągnęliby potencjalnie niemożliwe rzeczy bez wiary? Nie. Bo to wiara dawała im siłę aby się nie poddać nawet w sytuacjach, które inni określiliby jako, „bez wyjścia”.

By się jednak zbyt długo nad wiarą nie rozwodzić pozwolę sobie przytoczyć jeden z moich ulubionych cytatów, który zachęci do podjęcia się zadań ambitnych tych, którzy sceptycznie do wiary się odnoszą... Cytat brzmi:” nie wiedziała, że się tego nie da zrobić, zatem zrobiła”. Jeżeli więc zbyt długo zastanawiasz się nad tym czy uwierzyć czy nie, po prostu przestań myśleć i przystąp do działania. Nie czekaj, zrób coś od razu.

Dobra wiadomość jest taka, że wbrew temu co mówi wiele poradników, nie musisz wiedzieć jak dokładnie osiągnąć to czego pragniesz, nie musisz opracować szczegółowej strategii. W zamian za to obserwuj co się sprawdza, a co nie. Pamiętaj, ze drogę można znaleźć albo ją zbudować. Zatem, jak sytuacja będzie tego wymagała po prostu zmieniaj swoje zachowania, szukaj kreatywnych ale prostych rozwiązań. Czyli nie wpuszcza cię drzwiami, zapukaj do okna, jeżeli okno będzie zamknięte, poproś by wpuściła cię sąsiadka itd... działaj tak dopóty, dopóki nie osiągniesz wymarzonego rezultatu. Nie ma bowiem sytuacji bez wyjścia.

Najlepiej obrazuje to pewna przypowieść o osiołku:

Pewnego dnia należący do rolnika osioł wpadł do studni.

Rolnik długo zastanawiał się, co zrobić ze zwierzęciem, ale zrozumiawszy, że wyciągnięcie tamtego jest zadaniem niewykonalnym, postanowił zaprosić sąsiadów do pomocy i zasypać studnię.

Osioł z początku wydawał rozpaczliwe odgłosy, ale szybko umilkł. Zdziwiony rolnik wrzucił jeszcze kilka grudek ziemi, ale zaintrygowany postanowił zobaczyć, co się dzieje w studni.

Gdy zajrzał do niej, stanął jak wryty: za każdym razem, gdy osiołkowi spadała na grzbiet kolejna grudka ziemi, tamten wstrząsał się i wskakiwał na tę grudkę.

Rolnik oraz jego sąsiedzi dalej zasypywali studnię, a osiołek dalej walczył, aż w końcu wyskoczył ze studni i uciekł.

Morał z tego taki, że jeżeli nie zatrzymujesz się i nie poddajesz, można wydostać się nawet z najgłębszej studni.

Każda chwila, może być początkiem nowego początku. Lepszego życia, większego zadowolenia z siebie, sukcesów zawodowych, realizacji pasji. Zdecyduj zatem czy to ta chwila.

Wszystko w Twoich rękach!

Tematy:

Polecamy także:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze (13)

~Izabela do ~qounn: Tak, masz rację ale...tylko trochę. Znam z autopsji, co znaczy nie mieć pieniędzy na kupienie pieczywa a dzieci potrzebują zjeść. Byłam na dnie emocjonalnego dołka. Ale dużo się modliłam i prosiłam o pomoc i o zmianę mojej mentalności. Nawet nie wyobrażasz sobie, jakie to było trudne. Wiele miesięcy rozmów ze sobą i morze łez. Teraz jestem spokojna, pogodzona z rzeczywistością, akceptuję to, co mam i zawsze dziękuję "górze" za wszystko co dostaję. Moja sytuacja materialna bardzo sie poprawiła.To naprawdę działa- każdego dnia proszę o możliwość poznania siebie samej i wewnętrzy rozwój.Łaską jest dla mnie to, że odczuwam opiekę.Spróbuj...
11 lut 13 23:30 | ocena: 100%
Liczba głosów:7
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Izabela : Pani Olgo, Bardzo dziękuję za garść tych optymistycznych zdań.Wiele razy, po rozwodzie zastanawiałam się jaki jest sens mojego istnienia bez partnera-czułam się taka mała i bezwartościowa. Moje życie upływało wypełnione lawiną typowych obowiązków-praca,dzieci,dom.W miarę upływu czau zdałam sobie sprawę, że sens mojego życia potrafię sama wykreować bez czekania na kogoś. Pytałam samą siebe, czego chcę się nauczyć, jak spędzić czas i nagradzałam się słowami pełnymi wsparcia i ciepła tak często,jak tylko umiałam. Było to bardzo trudne, ponieważ straciłam wiarę, że cokolwiek znaczę czy potrafię. Krok po kroku i stałam się swoim najlepszym przyjacielem. To nie znaczy, że zrezygnowałam z szukania kogoś jednak pogodziłam się, że teraz jestem sama i potrafię wypełnić ten czas oczekiwania na "lepsze jutro" odkrywając siebie i inwestować w siebie. Może ktoś właśnie czeka na mnie w wersji bardziej dojrzałej i jest to czas przygotowań. A jeśli mimo wszystko pozostanę sama to wiem, że nie będę samotna.Pozdrawiam.
11 lut 13 22:59 | ocena: 100%
Liczba głosów:14
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~V : Ludzie narzekacie, że w Polsce źle ? Bieda przetacza się przez kraj ? Chorzy nie mają opieki, a uczciwy emeryt i rencista dostaje psie pieniądze !? Macie dość pompowania pieniędzy w złodziei i starych esbeków ? Wasze, życie jest w waszych rękach ! Pamiętajcie o tym i nie dajcie się poniżać, wyzyskiwać i robić to co oni wam każą !
12 lut 13 01:50 | ocena: 67%
Liczba głosów:6
67%
33%
| odpowiedzi: 1
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~qounn : jesteście tacy pewni tego. tu pasuje stare powiedzenie łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Nie wystarczy powiedzieć sobie że się czegoś chce, bo to proste. Do tego są potrzebne jeszcze jakieś środki o które coraz ciężej w tym kołchozie. To miejsce nie daje dużo możliwości.
Nie chodzi o zapał czy chęci, a chodzi o pieniądze, jak zawsze. Jakby każdy dysponował odpowiednimi środkami to raczej nie jest dużą przeszkodą wyprowadzić się 1000 czy 2000 km dalej i zacząć żyć inaczej. A takie pisanie jest śmieszne i tylko jeszcze bardziej ludzi dołujecie........
11 lut 13 22:49 | ocena: 60%
Liczba głosów:5
60%
40%
| odpowiedzi: 2
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Ploki : "Morał z tego taki, że jeżeli nie zatrzymujesz się i nie poddajesz, można wydostać się nawet z najgłębszej studni."

NIE !!!!
Rolnik się poddał i chciał zasypać studnie.

Z tej historyjki płynie inny morał:
Gdy się poddajesz, to nawet gdy Bóg Ci sprzyja, Ty zostajesz z niczym ;)
11 lut 13 20:42 | ocena: 50%
Liczba głosów:4
50%
50%
| odpowiedzi: 3
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~-Sonia do ~qounn: Nie zgodze sie! Pochodze ze strasznie biednej rodziny, za pozyczone pieniadze kupilam bilet i z jedna walizka i 100 euro w kieszeni wyjechalam za granice. I moje zycie jest teraz 1000 razy lepsze.

Trzeba miec odwage i wiare we wlasne sily. Wszystko jest wtedy mozliwe!
18 kwi 13 02:34 | ocena: 100%
Liczba głosów:3
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Zosia do ~Aleksandra: ....Zosia...jestem po rozwodzie i mam więcej niż miałam będąc w związku i dalej obieram sobie cele i jak na razie idzie w dobrym kierunku oby tak dalej pozdrawiam
16 lut 13 23:05 | ocena: 100%
Liczba głosów:4
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~dolo do ~V: a jak mamy cos zmienic, skoro narod glupi i zapieprza na tych darmozjadow i zlodzieji, a w domach narzeka,ze mu zle... i nie wie dlaczego... ano bo glupi!!!!
11 mar 13 22:47 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~mateusz : Nie wiem jak wy ale mi udaje sie realizowac cele choc czasem jest ciezko i nie chodzi o pieniadze a czasem jest lenistwo
11 lut 13 23:27 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~oxis : Stara dobra zasada, jeżeli nie wiesz co masz zrobić to lepiej nic nie rób....samo się wyjaśni...
11 lut 13 19:39 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Nieprawidłowy email