Twoje życie w Twoich rękach

Zatem zrób coś od razu!

ThinkStock

Początek roku napawa optymizmem i wiarą. Bogaty jest w postanowienia, w których to planujemy wytrwać pomimo tego, że w latach ubiegłych się to nie udało. Bo ten rok, jak sądzimy, będzie inny...Niestety, jak pokazują wyniki badań, większość z nas, w tym roku także, podda się w momencie pojawienia się pierwszych problemów, nawet bardzo błahych. Zła wiadomość jest taka, że niedotrzymywanie obietnic samej sobie przekłada się na nasze całe życie. Powód? Kopiowanie tych samych skryptów zachowań czy to w pracy, czy w związku, objawiających się brakiem wytrwałości, słomianym zapałem i szukaniem argumentów tłumaczących naszą bierną postawę. Nie chcemy wziąć odpowiedzialności za nasze życie, bo to trudne stanąć przed lustrem i przyznać, że „sama sobie jestem winna”.

Wygodniejsze jest zastosowanie „wyparcia”. To pomaga nam dalej trwać... Ale czy w życiu chodzi o to by trwać, czy o to by pracować nad sobą w celu osiągnięcia wszystkiego o czym marzymy? Osobiście propaguje tę drugą postawę. Wysiłek bowiem zawsze się opłaca.

Jeżeli w tym miejscu zdecydowałaś się zerwać z przeszłością i wytrwać w swych postanowieniach, weź do ręki kartkę papieru i zapisz czego chciałabyś się ze swojego życia pozbyć a co, z drugiej strony, chciałabyś zyskać, co osiągnąć. Ważne by w przypadku stawianych sobie celów nie obniżać wymagań wobec siebie samej, nie pobłażać sobie, szukając w ten sposób potencjalnych wymówek. Wręcz odwrotnie. Podniesienie poprzeczki wpłynie pozytywnie na efekt twoich działań, o ile uwierzysz, że to zrobisz. Brak wiary zniweczy wszelkie plany. Dlaczego? Bo przekonanie o tym, ze się uda kształtuje nasze wszystkie działania, myśli i odczucia.

ThinkStock

Czy wielcy reformatorzy, naukowcy tego świata osiągnęliby potencjalnie niemożliwe rzeczy bez wiary? Nie. Bo to wiara dawała im siłę aby się nie poddać nawet w sytuacjach, które inni określiliby jako, „bez wyjścia”.

By się jednak zbyt długo nad wiarą nie rozwodzić pozwolę sobie przytoczyć jeden z moich ulubionych cytatów, który zachęci do podjęcia się zadań ambitnych tych, którzy sceptycznie do wiary się odnoszą... Cytat brzmi:” nie wiedziała, że się tego nie da zrobić, zatem zrobiła”. Jeżeli więc zbyt długo zastanawiasz się nad tym czy uwierzyć czy nie, po prostu przestań myśleć i przystąp do działania. Nie czekaj, zrób coś od razu.

Dobra wiadomość jest taka, że wbrew temu co mówi wiele poradników, nie musisz wiedzieć jak dokładnie osiągnąć to czego pragniesz, nie musisz opracować szczegółowej strategii. W zamian za to obserwuj co się sprawdza, a co nie. Pamiętaj, ze drogę można znaleźć albo ją zbudować. Zatem, jak sytuacja będzie tego wymagała po prostu zmieniaj swoje zachowania, szukaj kreatywnych ale prostych rozwiązań. Czyli nie wpuszcza cię drzwiami, zapukaj do okna, jeżeli okno będzie zamknięte, poproś by wpuściła cię sąsiadka itd... działaj tak dopóty, dopóki nie osiągniesz wymarzonego rezultatu. Nie ma bowiem sytuacji bez wyjścia.

Najlepiej obrazuje to pewna przypowieść o osiołku:

Pewnego dnia należący do rolnika osioł wpadł do studni.

Rolnik długo zastanawiał się, co zrobić ze zwierzęciem, ale zrozumiawszy, że wyciągnięcie tamtego jest zadaniem niewykonalnym, postanowił zaprosić sąsiadów do pomocy i zasypać studnię.

Osioł z początku wydawał rozpaczliwe odgłosy, ale szybko umilkł. Zdziwiony rolnik wrzucił jeszcze kilka grudek ziemi, ale zaintrygowany postanowił zobaczyć, co się dzieje w studni.

Gdy zajrzał do niej, stanął jak wryty: za każdym razem, gdy osiołkowi spadała na grzbiet kolejna grudka ziemi, tamten wstrząsał się i wskakiwał na tę grudkę.

Rolnik oraz jego sąsiedzi dalej zasypywali studnię, a osiołek dalej walczył, aż w końcu wyskoczył ze studni i uciekł.

Morał z tego taki, że jeżeli nie zatrzymujesz się i nie poddajesz, można wydostać się nawet z najgłębszej studni.

Każda chwila, może być początkiem nowego początku. Lepszego życia, większego zadowolenia z siebie, sukcesów zawodowych, realizacji pasji. Zdecyduj zatem czy to ta chwila.

Wszystko w Twoich rękach!

Tematy:

Nieprawidłowy email