Twerkout robi furorę

Pamiętacie występ Miley Cyrus na gali VMA? Jej taniec wywołał emocje nie tylko wśród widzów i przedstawicieli branży muzycznej, lecz również guru fitness. Twerkout, czyli energiczne potrząsanie pupą to nowy hit fitness klubów.

Getty Images

20-letnia gwiazdka Disneya zszokowała wszystkich swoim występem na gali VMA organizowanej przez MTV. Piosenkarka w lateksowym bikini niezdarnie naśladowała erotyczne, taneczne ruchy. Jej żenujące show znalazło się jednak z pozytywną reakcją środowiska fitnessowego. Twerkout, bo tak oficjalnie nazywa się taniec polegający na energicznym trzęsieniu pupą, znalazł się w harmonogramie zajęć znanej sieci klubów – Les Mills.

Les Mills Instagram

Twerkout okazuje się świetnym sposobem na spalenie dużej ilości kalorii w krótkim czasie oraz wzmocnienie mięśni pośladków. 530 kalorii w 55 minut? Nagły sukces tej formy ćwiczeń nie dziwi trenerów prowadzących zajęcia w studiach Les Mills.

Melissa Forde Instagram
RubyRoomStudio Instagram

Twerking stał się hitem już pare lat temu. Dziś, wpisując to hasło do wyszukiwarki YouTube otrzymujemy aż 3,8 miliona filmików. Tańczą wszyscy – kobiety, mężczyźni oraz dzieci. Nawet celebrytki takie jak Rihanna czy Nicki Minaj zakochały się w ćwiczeniach polegający na seksownych ruchach pupą.

kayne_castle Instagram

Jak myślicie, czy nowa forma ćwiczeń ma szansę na długo zagościć w ofercie fitness clubów czy to jedynie chwilowy trend?

Tematy:

Nieprawidłowy email