Teatr Montownia i Trzej Muszkieterowie

Już od 30 listopada będziecie mogli wybrać się do warszawskiego Teatru Powszecnego na "Trzech muszkieterów". W ten sposób Montownia wraca niejako do "domu" - na pewno wiele osób kojarzy Montownię właśnie z tym teatrem, w którym zespół grał niemal nieprzerwanie przez 11 lat...

Zdjęcia vuMag BlueServices

Trzej muszkieterowie to absolutny klasyk.

Montownia to również absolutny klasyk.

Teatr Powszechny ma wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów niespotykanie absurdalnego poczucia humoru Krawczuka, Perchucia, Rutkowskiego i Wierzbickiego. Już od 30 listopada będziecie mogli się wybrać na ich nowe odczytanie bestselleru Dumasa. Opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady Panowie i jedna Pani (gościnnie Monika Fronczek) zagrają w szaleńczym tempie i przy pomocy pewnej... szafy. Co więcej, cała piątka wcieli się łącznie w kilkanaście postaci.

„Trzej muszkieterowie“ będzie zapewne popisem aktorskiego rzemiosła, tak rzadko teraz spotykanego w stołecznych teatrach.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Teatr Montownia to jedna z pierwszych niezależnych grup teatralnych w Polsce. Założyli ją w 1996 r. trzej absolwenci ówczesnej warszawskiej PWST: Adam Krawczuk, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki. Później dołączył do nich Marcin Perchuć, również absolwent PWST. Montownia jest jedną z ważniejszych grup, jakie pojawiły się na polskim rynku teatralnym. Niezależni, wolni od biurokracji, otwarci na nietuzinkowe pomysły i gotowi wspierać innych twórców. Montownia jest teatrem, który nie posiada własnej sceny, obecnie gra gościnnie m.in. w Och-teatrze i Teatrze Polonia.

Tematy:

Nieprawidłowy email