Tak, jak malował Pan Chagall...

Tych miasteczek nie ma już, okrył niepamięci kurz… - pisał Wojciech Młynarski, próbując ubrać w słowa to, co malował i czym żył Marc Chagall. Ten niezwykły, magiczny świat wspomnień, wyobrażeń i symboli będziecie mogli poznać, odwiedzając wystawę „Pomiędzy wojną a pokojem” W Muzeum Luxemburskim w Paryżu.

EAST NEWS

Zgromadzone na wystawie prace ukazują najbardziej charakterystyczne dzieła Marca Chagalla, które prowadzą nas przez różne upodobania artysty, style jego twórczości oraz etapy historyczne.

Odnajdziecie tu wpływy wiodących trendów międzywojnia, mieszające się w niespotykany sposób z tradycją rosyjskiego miasteczka oraz chasydzką wrażliwością.

Twórcy wystawy chcieli, aby to właśnie między obrazami wojny i pokoju widz mógł odnaleźć najgłębszy sens twórczości Marca Chagalla, jego pragnienia, złożone emocje, natchnienia.

EAST NEWS

Wystawa przedstawia cztery główne etapy życia artysty: Rosję w czasie pierwszej wojny światowej, paryski okres międzywojenny (pełen refleksji nad ludzką egzystencją), okres drugiej wojny światowej spędzony w Nowym Jorku (najbardziej smutny, w którym największym źródłem inspiracji były doniesienia z „krwawiącej Europy”) oraz czasy powojenne.

Jaki był świat Marca Chagalla i czy istniał kiedyś naprawdę? Odpowiedzi szukajcie sami na paryskiej wystawie do 21 lipca 2013 roku.

Tematy:

Nieprawidłowy email