Czasem jest tak, że zaczynasz oglądać jakiś filmik w internecie i łzy same zaczynają lecieć. Tak się właśnie dzieje tutaj.

fot. Albert Bredenhann

Na Boredpanda i u naszych znajomych na Facebooku znalazłyśmy film o tym, czym jest przyjaźń, potęga gestów i siła kobiet. Solidarność, wsparcie kiedy lecą łzy, a Ty się śmiejesz.

Parę miesięcy temu Gerdi McKenna dowiedziała się, że ma raka piersi. Przeszła chemię, musiała zgolić włosy. Dla każdej kobiety (no dobrze, dla zdecydowanej większości) włosy są naprawdę ważne. Podobnie jak piersi bywają punktem odniesienia do poczucia własnej atrakcyjności i seksualności. Bez nich bywa źle.

W lutym tego roku jedna z przyjaciółek Gerdi wysłała maila do jej bliskich z zaproszeniem do udziału w sesji zdjęciowej. Kobiety zebrały się i zrobiły coś naprawdę pięknego. Wszystkie przyjaciółki solidarnie zgoliły dla niej włosy.

To obrazki, które oglądamy z wielkim zaangażowaniem, wchodzimy w nie i chłoniemy, choć żadna z nas nigdy nie chciałaby tego doświadczyć na własnej skórze. Z tym większym podziwem patrzmy na babki, które przez to przechodzą.

Siła kobiet.

Zobaczcie film.

Tematy:

Nieprawidłowy email