Robby Cyron i jego kury

Czy kury mogą być interesującym tematem dla fotografa? Okazuje się, że tak. Robby Cyron stworzył cykl Gallus zainspirowany pięknem kolekcjonerskich kur, który po wystawie w Berlinie po raz pierwszy pokaże w Polsce, w warszawskiej galerii w lesie. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 listopada.

Robby Cyron, cykl Gallus / materiały prasowe

Gallus to inaczej kura, ale brzmi bardziej wytwornie i takie też są kury w obiektywie Cyrona. Piękne o intensywnych kolorach piór, majestatycznie pozujące do zdjęć. Czarne tło i jedno źródło światła, które są wspólnym mianownikiem fotografii w zestawieniu z intensywnymi kolorami kur przywołują skojarzenia z obrazami holenderskich malarzy.

Myślę, że kury to istoty niedocenione. Chciałem je pokazać w zupełnie innym świetle, wydobyć ich piękno i dumę poprzez fotografię – mówi Robby Cyron i dodaje W swojej twórczości zawsze staram się pokazać różne oblicza piękna, ale po raz pierwszy sięgnąłem w tym celu do świata zwierząt.

Robby Cyron, cykl Gallus / materiały prasowe

Na cykl „Gallus“składa się 13 fotografii, każda w 7 sztukach w edycji 50x50. Część kur uchywconych na fotografiach pochodzi z kolekcji Leona Tarasewicza, który jest wiceprezesem Klubu Hodowców Kur Ozdobnych „Gallus”. Fotografie zostały wykonane w 2013 roku podczas VII Wystawy Kur Ozdobnych organizowanej przez Klub “Gallus”.

Robby Cyron – fotograf, kolekcjoner fotografii

Fotografią artystyczną zainteresował się na poczaątku lat 90. Pierwsza wystawa artysty odbyła sieę w Fuldzie, do której wyemigrował pod koniec lat 80. Współzałozżyciel Galerii Eismaschine w Fuldzie (Niemcy, 1995 rok) i gwl* (Galerii w lesie, Warszawa, 2012 rok)

Robby Cyron, cykl Gallus / materiały prasowe

Długoletnie podróże po wielu krajach stały się główną inspiracją zarówno dla jego prac artystycznych, jak i komercyjnych. Na co dzień współpracuje z polskimi i zagranicznymi magazynami, m.in.: Glamour, Cosmopolitan, Elle, Playboy, Marie Claire, Twój Styl. Wśród Klientów znajdują się również marki: Avon, Nivea, Johnson&Johnson, Dove, Audi, Fiat, Toyota, Lexus, Cola-Cola i Nike.

Fotografie artysty wystawiane były zarówno w polskich jak i zagranicznych galeriach m.in : CSW Zamek Ujazdowski, Galeria Nizio, Galeria Melon, Vonderau Museum, Galeria Eismaschine

Szczegóły Wystawy:

Wernisaż: 6 listopada, godz. 19.00

Miejsce: Galeria w Lesie

ul. Racjonalizacji 6/8

02-673 Warszawa

Wystawa potrwa do: końca grudnia

Tematy:

Nieprawidłowy email