Renata Przemyk - premiera płyty live

23 września to ważna data w dorobku artystycznym Renaty Przemyk. Tego dnia ma premierę nowa płyta „RENATA PRZEMYK W TRÓJCE”

Zdjęcia vuMag BlueServices

Renata Przemyk to artystka niezwykła, od lat podążająca własną drogą, nie poddająca się zewnętrznym wpływom. Jej twórczość jest niebanalna, melodyjna i błyskotliwie zaaranżowana, dodatkowo jej piosenki nacechowane są rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem.

Prezentowany album ukazuje się w cyklu „Koncerty w Trójce vol. 7” i jest zapisem koncertu, który 26 lutego 2012 r. Przemyk zagrała w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Był to jej pierwszy, w ponad dwudziestoletniej karierze muzycznej, występ w Trójkowym studiu. Artystka nie ukrywała wzruszenia z tego faktu, pozwalając sobie na osobistą żartobliwą refleksję: „Ogromnie się cieszę, że udało nam się w końcu dotrzeć do Sali im. Agnieszki Osieckiej w Programie Trzecim Polskiego Radia. Naprawdę, nie darowałabym sobie - jest rok 2012 - żeby był koniec świata a my nie zdążylibyśmy tu zagrać”.

Zdjęcia vuMag BlueServices

„Renata Przemyk w Trójce” to swego rodzaju „The Best of Renata Przemyk”. Na płycie znalazły się najbardziej znane i lubiane utwory ze wszystkich albumów Artystki, m.in.: „Babę zesłał Bóg”, „Ten taniec”, „Zero”, „Odjazd” czy „Kochaną”.

Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że niektóre utwory zostały zagrane w lekko zmienionych aranżacjach.

Tematy:

Nieprawidłowy email