Przystojniacy na ratunek: David i książę William w kampanii na rzecz zwierząt

David Beckham i książę William zostali ambasadorami kampanii United For Wildlife. Wspólnie będą zachęcać do walki z kłusownictwem i działać na rzecz środowiska naturalnego.

Getty Images

W poniedziałek ruszyła wielka kampania społeczna United For Wildlife Campaign. Jej ambasadorami zostali: książę William i David Beckham. Panowie spotkali się z działaczami na rzecz środowiska w Londynie, w siedzibie Google. Obaj mówili o tym, jak ważna jest ochrona środowiska, walka z kłusownictwem i zapobieganie wyginięciu kolejnych gatunków zwierząt.David i William postanowili wykorzystać siłę sportu i mediów społecznościowych, aby uruchomić akcję #WhoseSideAreYouOn.

fot. Getty Images

Panowie, obaj zniewalająco przystojni w ciemnych garniturach, mówili o zagrożeniach płynących z nielegalnych polowań. Książę William podkreślił, że nielegalny handel zwierzętami (najczęściej zagrożonymi gatunkami) ma się dobrze, bo jest ukryty, często niewidoczny, przez co łatwiejszy dla kryminalistów. Dodajmy, że rodzina królewska od zawsze jest żywo zainteresowana losem zwierząt. Choć zarówno William jak i jego babcia, królowa Elżbieta, lubią polowania, nie uważają, że jednoczesna walka o prawa zwierząt jest hipokryzją.

Podczas spotkania David Beckham zwrócił uwagę na zbiorowy obowiązek, jakim jest dbanie o środowisko. Żyjemy w świecie, w którym my i młodsza generacja, możemy bardzo wiele zrobić. Ale musimy robić to teraz. Jesteśmy po stronie kryminalistów? Czy jesteśmy po stronie zwierząt? Wiem, po czyjej stronie wszyscy jesteśmy.

fot. Getty Images

Oprócz Davida kampanię wspierają inni sportowcy: Andy Murray, Rahul Dravid i Francois Pienaar. Elementem akcji, poza działaniami social media, są też koszulki z hasłem #WhoseSideAreYouOn, które David i William zaprezentowali zgromadzonym gościom. Ciekawe, czy żony obu gentelmanów postanowią wesprzeć ich działania i pojawią się gdzieś w gustownych t-shirtach?

Tematy:

Nieprawidłowy email