Projekt Mokotowska - Prawdziwe Historie: Tomasz Jacyków

Stylista, stały współpracownik „Dzień Dobry TVN”, autor książki „O elegancji i obciachu Polek i Polaków. Od stóp do głów“. Zaprojektował też kreacje do programów tv, filmów i sztuk teatralnych oraz kolekcję toreb dla Franco Belucci.

Tomasz Jacyków / fot. Marek Pietroń

Miałem kiedyś 11 listopada taką historię, że wyszedłem z domu nie bardzo patrząc, gdzie idę – a mieszkam tu niedaleko, niemal pod samym pomnikiem Romana Dmowskiego – i nagle wpadłem w jakąś grupę skinów. No, to mówię: –Cześć chłopcy, a wy co? Wyszliście pobiegać? Na co oni – A ty nie na paradzie? Ja: – Na jakiej paradzie? A oni coś o równości, o walce z dyskryminacją...

To pytam ich: – czy ktoś, kto chodzi w złotych okularach, kapeluszach i brokatach czuje się dyskryminowany? Popatrzcie na mnie! Mnie naprawdę nie jest tak łatwo dyskryminować!

Jak ja słyszę na ulicy: „Jacyków, ty stary pedale” – to odwracam się i mówię: – Bez przesady! Dlaczego stary ??? I tego samego chciałbym nauczyć innych: że jak ja powiem o kimś „popatrz, jakie ta laska ma ciężkie zawieszenie“! to ona odwróci się i odpowie :– Gołąbku! Ty wiesz, jakie tabuny chętnych na nie lecą?! A jeśli ona robi się cała czerwona, myśli „Boże! Mam taką wielką dupę“ – ale jest w białych spodniach o trzy numery za małych, które wrzynają się jej w ciało tak, że nawet cellulit widać, to po cholerę te spodnie zakładała? Przecież jakby założyła czarne, szerokie, to by wyglądała szykownie!

Nigdy nie miałem przykrości z powodu mojego stylu – ani ubierania się, ani wysławiania. Nigdy! No, może raz: tu, na Mokotowskiej, podszedł do mnie jakiś koleś i powiedział, że jak wrócę do Kołobrzegu, to mi zrobią z dupy jesień średniowiecza... Uśmiechnąłem się i mówię – Cóż, próbujta! Ale wiesz co, skarbie? Ja się nie wybieram na to zadupie, które opuściłem z radością, jak tylko skończyłem 15 lat!

To był jeden, jedyny przypadek, bo poza tym spotykam się z powszechną sympatią. Ludzie mnie lubią, a dresy najbardziej. Dlaczego? Bo, jak powiedział jeden z nich – Stary, ja myślałem, że tobie te teksty ktoś pisze. A ty jesteś taki naprawdę! Tak, myślę, że wszyscy czują, że jestem szczery w tym co mówię i robię. Bo jestem. Zawsze.

Tomasz Jacyków / fot. Marek Pietroń

Zobacz także pozostałych bohaterów cyklu: Projekt Mokotowska - Prawdziwe Historie.

Tematy:

Nieprawidłowy email