Pierwsze damy II Rzeczpospolitej

Oddane żony, manipulatorki, skandalistki - niezwykła opowieść o kobietach, żyjących w cieniu wielkich mężów. Książka "Pierwsze damy II Rzeczpospolitej" Kamila Janickiego to nie tylko opowieść o tajemniczych, eleganckich i czarujących kobietach, ale również o magicznych świecie międzywojnia - jednej z najbardziej kolorowych, bogatych i energetycznych epok w historii świata. Powieść o czasach, gdy kobiety pachniały perfumami Coco Chanel, malowały usta czerwoną szminką i swoje spojrzenia ukrywały pod zalotnymi woalkami.

Znak

Maria wywołała skandal bez precedensu. Prezydent Polski poślubił młodszą o 28 lat kobietę. I to kogo! Żonę własnego adiutanta i sekretarkę swojej pierwszej małżonki, która zmarła zaledwie kilka miesięcy wcześniej!

Michalina w młodości własnoręcznie konstruowała bomby i dobrze wiedziała, czego oczekuje od życia. Gdy jej mąż odrzucił propozycję objęcia urzędu prezydenta, wystarczył jej jeden telefon. Natychmiast zmienił zdanie i potulnie zgodził się na wszystko.

Mąż rewolucjonista porzucał Marię na długie miesiące. Ona nie zamierzała przejmować się rolą pierwszej damy. Zawsze i każdemu mówiła prawdę prosto w oczy. Czy to jej scysja z adiutantem marszałka Piłsudskiego doprowadziła do zamachu stanu i rozlewu krwi?

Pierwsze damy II Rzeczpospolitej. To one uosabiały magię, czar i elegancję dwudziestolecia międzywojennego – Polski utraconej dla nas na zawsze.

Książkę "Pierwsze damy II Rzeczpospolitej" Kamila Janickiego wydało wydawnictwo Znak.

Znak

Tematy:

Nieprawidłowy email