Nicole Kidman - "Grace of Monaco"

O tę rolę walczyły największe gwiazdy Hollywood – Cate Blanchett, Gwyneth Paltrow czy Charlize Theron. Casting do roli Grace Kell wygrać mogła tylko ona - Nicole Kidman.

Nicole Kidman

Aktorka wcieli się w postać słynnej księżnej Monako – ikony stylu i jednej z najbardziej rozpoznawalnych kobiet XX wieku, w pierwszym pełnometrażowym filmie biograficznym.

Nicole Kidman na przesłuchaniu do roli była podobno bezkonkurencyjna. Swoje ogromne umiejętności aktorskie zaprezentowała już m.in. w „Moulin Rouge” Baza Luhrmanna czy „Godzinach” Stephena Daldry’ego.

Jednak nie wszyscy podzielają opinie producentów. Zdaniem krytyków, Nicole Kidman nie pasuje do roli Grace Kelly ze względu na liczne operacje plastyczne (jej bohaterka słynęła z nieskazitelnej naturalnej urody) oraz wiek aktorki. Nicole Kidman w tym roku skończyła 45 lat.

Film „Grace of Monaco” opowiada o losach trzydziestoletniej księżnej, oscarowej aktorki i jednej z największych piękności swojej epoki. Scenariusz przybliża nam okres od 1961 do 1962 roku – 6 lat po ślubie Grace Kelly z księciem Rainerem III. Książęca para musi rozwiązać trudną sytuację finansową Monako, uchodzącego za raj podatkowy.

Film „Grace of Monaco” zobaczyć będziemy mogli w kinach w 2014 roku. W sieci pojawiło się już pierwsze zdjęcie Nicole Kidman wystylizowanej na Grace Kelly.

Tematy:

Nieprawidłowy email