Najlepsi polscy modele: o nich biją się projektanci

Polscy modele coraz lepiej radzą sobie na światowych wybiegach. Greg Nawrat, Anatol Modzelewski to nazwiska znane bookerom na całym świecie. Czas pokazać siedmiu wspaniałych polskiego modelingu.

Adrian Włodarski, Piotr Czaykowski, Maks Behr, Greg Nawrat / fot. VU MAG

Męscy modele nie mają łatwego życia. Pracują tak samo ciężko, jak modelki, ale zarabiają ułamek tego, co one. Na dodatek ich zawód nie jest aż tak prestiżowy. Mimo wszystko, na świecie nie brakuje młodych, pięknych chłopców, którzy śnią o wybiegach. A wśród tych najlepszych sporo jest Polaków. Wprawdzie nie osiągnęli jeszcze takiej pozycji, jak Anja Rubik czy Małgosia Bela, ale pracują nad tym. Najlepiej radzą sobie najmłodsi. Maks Behr ma dopiero 16 lat, a podczas pierwszego tygodnia mody, na jakim kiedykolwiek chodził, został zaangażowany na wyłączność przez Pradę. Póki co, w rankignu models.com mamy tylko jednego Polaka. Ale sporo debiutantów jest wyłapywanych przez ten prestiżowy portal, jako „nowe twarze, które trzeba mieć na oku”.

Polacy chodzą na wybiegach w Mediolanie, Paryżu, Nowym Jorku. Podpisują kontrakty z Diorem i Lanvin. Są też coraz bardziej popularni w Azji. Ale zanim tam trafili, początki były różne. Greg Nawrat został wyłapany na Facebooku. Anatol Modzelewski- w klubie. Paweł Bińczak studiował prawo i grał w serialach. Mają bardzo różne typy urody, ale wszyscy pokazują, że plastyczność to podstawowa cecha każdego modela. I niczym kameleony przeobrażają się w to, czego aktualnie oczekują od nich klienci.

JAN PURSKI

Jego macierzysta agencja to AS Management. To właśnie dzięki modelowi z tej agencji Jan został zauważony. Chłopięcy i uroczy, studiuje geologię, choć przez chwilę myślał, by zostać lekarzem. Ma dopiero 23 lata, a chodził już na pokazach Valentino i Diora. Jego największym marzeniem zawodowym jest kampania Diora, ale póki co świetnie radzi sobie w reklamach Custo Barcelona i lookbookach. Niesamowicie wykrojone usta, gęste brwi i hipnotyzujące spojrzenie spokojnie wystarczyłyby aby zrobić z niego gwiazdę Hollywood. Kto wie, może głównym bohaterem następnej młodzieżowej produkcji będzie właśnie on?

Jan Purski
Jan Purski
Jan Purski
Jan Purski
Jan Purski
Jan Purski
Jan Purski

PIOTR CZAYKOWSKI

Choć ma 28 lat, to dopiero początek jego kariery. Wszystko, co najlepsze jest dopiero przed nim. A że czeka go wielki sukces, to pewne. Zanim został gwiazdą modelingu we Włoszech, pracował w Azji. Wysoki, bardzo męski, przywodzi na myśl modeli z najwyższej póki. Jamie Dornan doczekał się chyba solidnej konkurencji. Z resztą podobnie jak on, Piotr również zaliczył epizod, jako model bielizny. W reklamach Giorgio Armanii wygląda obłędnie. Podobnie jak na wszystkich innych zdjęciach. Z wąsikiem a’la Clark Gable czy bujnym zarostem jest ucieleśnieniem marzeń o męskim, silnym południowcu.

Piotr Czaykowski
Piotr Czaykowski
Piotr Czaykowski
Piotr Czaykowski
Piotr Czaykowski
Piotr Czaykowski
Piotr Czaykowski

GREG NAWRAT

Jeden z modeli agencji Panda, reprezentującej tylko mężczyzn. Jedyny Polak w rankingu 50 najlepszych modeli portalu models.com. Został zauważony na Facebooku przez bookera z Pandy i szybko z Jastrzębia Zdroju przeniósł się do świata mody. Chodził w pokazach Prady i Gucci. Ma na swoim koncie trzy duże kampanie: perfum Carolina Hererra, Emrenegildo Zegna i Gucci. W tej ostatniej wyglądał zniewalająco. Podobnie jak na okładce polskiej edycji Glamour, do której pozował z Zuzą Bijoch. Na pierwszy rzut oka przypomina bohaterów młodzieżowych seriali: Plotkary czy 90210. Wszystko za sprawą uniwersalnej urody chłopca z dobrego domu. Ale ci jak wiemy, lubią namieszać. Więc po Gregu możemy się spodziewać wszystkiego (najlepszego).

Greg Nawrat
Greg Nawrat
Greg Nawrat
Greg Nawrat
Greg Nawrat
Greg Nawrat

ANATOL MODZELEWSKI

Ma urok przedwojennego amanta, orli nos i charakterystyczną bliznę. Na pokazach za granicą słyszy, że trzyma zbyt prostą sylwetkę. To dlatego, że przez lata tańczył. Nic więc dziwnego, że booker z agencji Panda wypatrzył go w klubie. Ale życie studenta psychologii nie ograniczało się do imprezowania. Anatol utrzymywał się sam, pracując jako listonosz. Teraz zarabia nieco większe pieniądze. Jednak nadal boryka się z pewnymi problemami. Mimo iż miał załatwione prestiżowe sesje i kontrakty, odmówiono mu wizy do USA. Trzykrotnie. Ponoć za czwartym razem poszło już z górki. Na szczęście aby pojawić się w sesji w i-D czy Dazed & Confused nie trzeba mieć wizy. Anatol zaliczył oba prestiżowe tytuły. A przed nim ogromna kariera. Jestem tego pewna.

PAWEŁ BIŃCZAK

Jak na modela przystało jest… absolwentem prawa. Zanim zaczął pozować dla GQ czy L’Officiel Italia grał w serialach paradokumentalnych. Głównie wcielał się w rolę typów spod ciemnej gwiazdy w „W11” czy „Detektywach”. Jak dla mnie, mógłby spokojnie grać bogatych mafiosów – nikt tak dobrze, jak on nie wygląda w garniturze! Ale równie dobrze prezentuje się w wersji punk – wytarte dżinsy, trampki, podkoszulki. Zdaje się, że ten typ, o którym spokojnie można powiedzieć „ładnemu we wszystkim ładnie”.

ADRIAN WŁODARSKI

W świecie mody jest weteranem. Zaczął w 2004 roku. Już wtedy chodził w pokazach Calvina Kleina. Był pierwszym Polakiem, którego zaangażowano do pokazu Gucci! Był też twarzą Moschino. Pozował do zdjęć dla Lanvin. Podpisał kontrakt z Just Cavalli. Ale jeśli myślicie, że kariera 28-letniego modela dobiega końca, jesteście w błędzie. Wszystko co najlepsze, dopiero przed nim. Na szczęście męscy modele pracują dłużej niż dziewczyny. Dla nich trzydziestka może oznaczać koniec kariery, dla facetów to najlepszy okres.

MAKS BEHR

Najmłodszy w naszym zestawieniu. Maks ma dopiero 16 lat, więc gdy w ubiegłym sezonie został odkryty przez zagraniczne agencje, nie mógł jeszcze brać udziału w paryskim fashion weeku, bo był za młody. Na pokazy w Mediolanie pojechał z mamą. Za bardzo się nie napracował, bo od razu podpisał kontrakt na wyłączność z Pradą. To się nazywa debiut! Podczas jesiennych pokazów będzie mógł chodzić na wybiegach na całym świecie. No chyba, że znów Prada będzie chciała, aby Maks był tylko jej…

Tematy:

Nieprawidłowy email