Ludzie Teatru Wielkiego

Niesamowite zdjęcia będziecie mogli zobaczyć na rozpoczynającej się niebawem wystawie „Ludzie Teatru Wielkiego”. Poznajcie koniecznie tych, bez których nie byłoby zapierających dech w piersiach spektakli.

Zdjęcie z wystawy „Ludzie Teatru Wielkiego”, szewcy / materiał prasowy

Zadawaliście sobie kiedyś pytanie „Kto, prócz gwiazd oczywiście, pracuje w teatrze operowym?" 29 września 2014 roku w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie otwarta zostanie wystawa, która pokazuje tych wszystkich, bez których tak ogromne przedsięwzięcia jak spektakle, nie mogłyby się odbyć. Ludzie Teatru Wielkiego

Zdjecie z wystawy „Ludzie Teatru Wielkiego” / materiał prasowy

Śpiewacy, dyrygent, pan dyrektor. Kto jeszcze? Farbiarze, modystki, kwiaciarki, bileterzy, stolarze, tapicerzy, szewcy i mnóstwo innych osób. Na kilkudziesięciu planszach ukazane będą portrety ludzi, który na scenie nie widać, ale którzy tę "scenę" w każdym milimetrze tworzą.

Zdjęcie z wystawy „Ludzie Teatru Wielkiego”, w farbiarni / materiał prasowy

Pomysł wystawy narodził się z albumu „Opera”, którego pomysłodawcą jest Marcin Fedisz, wydanego przez Teatr Wielki Operę Narodową. Album jest swoistym reportażem procesu tworzenia spektakli, pracy scenografów, kwiaciarek, modelatorów i wielu innych artystów rzemieślników, którzy niewidoczni dla widza przyczyniają się do efektu końcowego, jakim jest premiera.

Zdjecie z wystawy „Ludzie Teatru Wielkiego”, krawcowe / materiał prasowy

„Każda premiera to ogromna ilość butów. Do jednej z nich potrzeba było sto par plus czterdzieści par baletek. Każda para szyta jest na miarę. Od głównych solistów po ostatniego statystę”

W albumie znajdują się nie tylko zdjęcia dokumentujące pracę przy powstawaniu dzieł teatralnych, ale także wywiady z dyrekcją teatru oraz wypowiedzi bohaterów zdjęć. Autorem tekstów jest Michał Olszański, zdjęcia zostały wykonane przez Annę Fedisz, Ewę Krasucką oraz Krzysztofa Bielińskiego, zaś autorem oprawy graficznej jest Bożena Kalinowska.

Partnerem wystawy jest Muzeum Łazienki Królewskie.

Będzie ją można oglądać do 15 października 2014 roku.

Tematy:

Nieprawidłowy email