Jerz Igor - Mała wielka Płyta ukołysze nie tylko dzieci

Gdy piosenki dla dzieci lubią dzieci, jest dobrze, ale gdy piosenki lubi… każdy – niezależnie od wieku, jest świetnie! Tak jest właśnie w przypadku MAŁEJ PŁYTY.

Jerz Igor Mała Płyta

MAŁA PŁYTA to dzieło Jerz Igor, czyli Igora Nikiforowa i Jerzego Rogiewicza. Ten pierwszy to perkusista i manager artystyczny Cafe Kulturalna przy Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Ten drugi to kompozytor, perkusista i pianista. Oboje znali się (i znani byli) z licznych zespołów warszawskiej sceny niezależnej, m.in.: Paula&Karol, Pink Freud czy Levity.

Teraz postanowili poszerzyć grono swoich fanów o najmłodsze pokolenie. Tak powstała Mała Płyta, która ujrzała światło dziennie dokładnie w Dniu Dziecka. Co sprawiło, że Jerz Igor postanowił nagrać płytę z kołysankami?

– Powód był prosty – mówi Jerzy Rogiewicz. – Dowiedziałem się, że zostanę tatą i postanowiłem nagrać płytę z piosenkami, której z radością mógłbym słuchać razem ze swoim dzieckiem.

Jerz Igor Mała Płyta

Potrzeba matką wynalazku i – jak się okazuje – sztuki również. Mała Płyta to nie tylko wyjątkowa muzyka (każda piosenka nagrana jest w innym stylu i z innymi instrumentami), ale także wyjątkowe teksty, które dla Jerz Igor napisali przyjaciele: Joanna Halszka Sokołowska, Kamila Gamza, Adam Repucha i Grzegorz Uzański). Może dlatego Mała Płyta jest aż tak niezwykła, bo gdy talent spotyka się z pomysłem i szczyptą pozytywnych emocji, musi być dobrze.

Gdzieś kiedyś przeczytałam, że słuch muzyczny, a nawet ten absolutny, można kształtować, że to nie jest tak, że ktoś rodzi się z wielkim talentem i po prostu go ma. Ważne jest to, czym mały człowiek nasiąka, jaką muzyką, jakimi melodiami. Mała Płyta to propozycja dla tych rodziców, którym zależy na muzycznej wrażliwości najmłodszych. Jerz Igor i przyjaciele potraktowali dzieci całkiem poważnie i właśnie dlatego ich kołysanki zbierają tak pozytywne recenzje – nie tylko wśród rodziców, ale przede wszystkim wśród tych najbardziej wymagających słuchaczy – dzieci.

– Mój półtoraroczny synek jest dużym fanem „Małej Płyty” – wyznaje Jerzy Rogiewicz. – Ma oczywiście swoje ulubione utwory, które poznaje po kilku taktach.

Mała Płyta wcale nie jest tylko dla małych. Znajdzie wielu fanów wśród dorosłych odbiorców – im również przyda się lekcja wrażliwości! Mi na pewno! Bo Mała Płyta rozwija, kształtuje, poszerza horyzonty. Jest muzyczną perełką na morzu tandety i bylejakości.

– To płyta dla dzieci i ich rodziców – zapewniają twórcy. – Do wspólnego słuchania w różnych sytuacjach – podczas zabawy, jazdy samochodem, no i oczywiście przed snem.

Album ma nie tylko genialną i ponadpokoleniową zawartość, ale także świetne opakowanie. To dzieło kolejnego duetu – Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak – znanych ilustratorek książek dla dzieci, które zamieniły zwykłą okładkę w kosmiczną książeczkę.

Co ciekawe Mała Płyta – choć ma sporą wartość artystyczną, powstała niewielkim kosztem. Również dzięki wsparciu internautów ze strony Polakpotrafi.pl.

– Na realizację nagrania dostaliśmy wsparcie od Zaiksu i Stoartu – dzięki nim udało nam się sfinansować nagranie, muzyków, projekt graficzny. Dzięki internautom zrealizowaliśmy teledysk, zrobiliśmy mastering nagrania w doskonałym studio w Nowym Jorku i wydrukowaliśmy piękne, rozkładane okładki – komentuje Jerzy Rogiewicz, którzy marzy o wydaniu w przyszłości winylowej wersji albumu.

Mała Płyta to również dowód na to, że przy odrobinie talentu i zaangażowania, każdy może zrealizować nawet najśmielsze marzenia. Jerz Igor to duet perkusistów, który właśnie po raz pierwszy na Małej Płycie otworzył… usta!

– To pierwsza płyta, na której występujemy w roli wokalistów – nagrywanie było dla nas dużym wyzwaniem – przyznają.

Mała Płyta przyszła na świat pierwszego czerwca. Tego dnia odbyła się również premiera plastelinowego teledysku do kołysanki Królewicz. Posłuchajcie!

Tematy:

Nieprawidłowy email