Jamie Dornan – z kampanii Calvina Kleina do postaci Christiana Greya

Kto jest ucieleśnieniem ideału mężczyzny? Jamie Dornan – przynajmniej według producentów filmu „50 Twarzy Grey'a”. To on wcielił się w główną postać erotycznego bestsellera, którego pokochały kobiety na całym świecie. Kim jest tajemniczy Christian Grey?

kadr z filmu "50 Twarzy Grey'a" / Bulls Press

Na ekranizację powieści „50 Twarzy Grey'a” czekały miliony kobiet na całym świecie. Trylogia autorstwa EL James podbiła serca romantyczną historią miłości o mocnym zabarwieniu erotycznym. Postać głównego bohatera z jednej strony wzbudza strach, z drugiej zaś fascynację. Christian Grey jest tajemniczy, przebojowy, nieziemsko przystojny i potrafi zaspokoić dosłownie każdą potrzebę swojej partnerki. Która z nas nie chciałaby ucieleśnić wyobrażeń o takim ideale mężczyzny? Jak to w przypadku czytania powieści bywa, wyobraźnia każdej rysuje indywidualny obraz słów zapisanych na kartach książki. Dopiero ich ekranizacje nadają postaciom rzeczywiste formy.

kadr z filmu "50 Twarzy Grey'a" / Bulls Press

Urzeczywistnienie postaci Christiana Grey’a na pewno nie należało do najłatwiejszych. Początkowo w jego rolę miał się wcielić jeden z najgorętszych aktorów ostatnich miesięcy. Jednak z niewyjaśnionych przyczyn Charlie Hunnam odmówił udziału w produkcji.

Charlie Hunnam / Getty Images
Charlie Hunnam / Getty Images

Na casting zaproszono także Davida Gandy – modela znanego z teledysków Jennifer Lopez oraz z kampanii Dolce & Gabbana. Włoscy projektanci przez kilka sezonów sukcesywnie zapraszali o do współpracy przy sesjach zdjęciowych i pokazach mody, dzięki czemu Gandy stał się twarzą włoskiej marki. Jednak i on odmówił zagrania w filmie „50 Twarzy Gray’a”, a jego niezbyt pochlebna opinia o powieści obiła się dużym echem w środowisku.

David Gandy / Getty Images
David Gandy / Getty Images

Dzięki temu rola Christiana Greya przypadła innemu modelowi - Jamiemu Dornanowi.

Calvin Klein

Zasłynął kontrowersyjną kampanią bielizny Calvina Kleina, w której wystąpił u boku półnagiej Kate Moss. Jednak na tym jego przygoda z modelingiem wcale się nie kończy. Jamie Dornan reklamował bieliznę CK także w towarzystwie Evy Mendes, pojawiał się w kampaniach Zary, Hugo Boss, Giorgio Armani, Desigual, Dolce & Gabbana, Banana Republic i H&M. Był także twarzą perfum Dior Homme. W przeciwieństwie do Davida Gandy ma doświadczenie w aktorstwie – zadebiutował w filmie Maria Antonina w reżyserii Sofii Coppoli oraz czterech innych, niszowych produkcjach. Ponadto występował w serialach telewizyjnych – jego rola w Upadku spotkała się z pozytywną opinią krytyków.

Calvin Klein
Calvin Klein
Zdjęcia vuMag BlueServices
Zdjęcia vuMag BlueServices

Jamie Dornan ma 183 cm wzrostu, urodził się 1 maja 1982 roku w Belfaście. Przez dwa lata był w związku z Keirą Knightley. Spotykał się także z Lindsay Lohan i Sienną Miller, jednak dopiero przy boku Amelii Warner znalazł szczęście. Para pobrała się w 2013 roku i parę miesięcy później na świat przyszła ich córka.

Jamie Dornan / Getty Images

Cechy charakterystyczne? Błysk w oku i hipnotyzujący wzrok, którego nie powstydziłby się sam Christian Grey. A wy jak wyobrażałyście sobie głównego bohatera powieści EL James?

kadr z filmu "50 Twarzy Grey'a" / Bulls Press
kadr z filmu "50 Twarzy Grey'a" / Bulls Press
Jamie Dornan / Getty Images
Jamie Dornan / Getty Images
Zdjęcia vuMag BlueServices

Tematy:

Nieprawidłowy email