Idealna figura w Hollywood

Ideał kobiecej figury zmieniał się na przestrzeni lat, dlatego tez można śmiało stwierdzić, że nie istnieje pojęcie uniwersalnego piękna. Dowodem w tej sprawie jest ranking sporządzony w roku 1931 przez popularny magazyn Photoplay.

Photoplay

Ówczesny liczący się magazyn Photoplay opublikował ranking 21 kobiet Hollywood, w którym pod dokładną analizę brano szczegółowe wymiary ich sylwetek. Oceną zajął się panel branżowych ekspertów. Przeanalizowano ich wzrost, wagę, obwód biustu, talii, bioder a nawet rozmiar noszonych rękawiczek oraz butów! Na tej podstawie wyłoniono zwyciężczynię – kobietą o idealnej figurze została Dolores Del Rio – meksykańska aktorka i gwiazda Hollywood lat 20-tych i 30-tych. W roku 1931 miała 26 lat, niecałe 164 cm wzrostu i ważyła 54,4 kg. Pokonała takie piękności jak Greta Garbo i Joan Crawford.

EAST NEWS

Dolores Del Rio

- Wybór Dolores ostateczni ustanawia wyższość delikatnie zaokrąglonej figury – daleko jej do typu sylwetki prostej od stóp do głowy – wybór skomentowali przedstawiciele magazynu.

Pomimo tego wyboru, typ idealnej kobiecej figury w tym czasie ulegał znaczącej zmianie. W latach 20-tych to właśnie androgeniczna figura z płaską klatką piersiową była w modzie. Już na początku lat 30-tych zaczęto jednak doceniać kobiety z pełniejszą i bardziej kobiecą figurą.

EAST NEWS

Greta Garbo

Dlaczego z meksykanką przegrała szwedzka piękność Greta Garbo? Okazuje się, że aktorka była za szczupła! – Kości kręgosłupa nie powinny być widoczne. Nie powinny wystawać spod wieczorowej sukni jak podcięte skrzydła - skomentował brodwayowski producent Earl Carroll. – Greta powinna ważyć więcej, jej waga powinna być zbliżona do tej, którą miała kiedy była jeszcze w Szwecji, przed tym jak zgodziła się prezentować ideał amerykańskiego piękna – podsumowano w artykule Photoplay.

EAST NEWS

Marion Davies

Gwiazdy które znalazły się w czołówce rankingu – Marion Davies, Dolores Del Rio, Clara Bow i Bebe Daniels – według panelu ekspertów miały „odpowiedni stosunek wagi do wzrostu”. – Nie sprawiają wrażenia kruchości i wątłości. Są zaokrąglone. W każdym wymiarze są dalekie od chłopięcej figury, ich figury nie przypominają typu nierozwiniętego fizycznie nastolatka – powiedział Earl Carroll.

EAST NEWS

Clara Bow

- Coś jest w tej starej pogłosce, że mężczyźni wolą bardziej zaokrągloną figurę od tej, którą kobiety uważają za idealną – powiedział jeden z jurorów.

- Wiem jak wielki wpływ na współczesne życie ma ekran kinowy. Jestem trochę przerażony ilością dziewczyn i młodych kobiet, które przychodzą do mojego gabinetu i cierpią na anemię lub niskie ciśnienie krwi. Zbyt często ich dolegliwości są konsekwencją złej i uciążliwej diety – powiedział lekarz uczestniczący w panelu jurorów.

EAST NEWS

Constance Bennett

Jurorzy za idealną figurę wybrali tę należącą do Del Rio. Wybór był niemalże jednomyślny. Jedyną osobą, która była przeciwna ostatecznemu wynikowi była znana nowojorska projektantka Hattie Carnegie. Jako jedyna głosowała za szczupłą figurą aktorki Constance Bennett. Warto zaznaczyć, że poza nią w panelu uczestniczyli jedynie mężczyźni.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Tabela z wymiarami najpiękniejszych gwiazd Hollywood.

- Piękno jest tym czym było i czym zawsze będzie – rezultatem zdrowia – tym optymistycznym akcentem autorzy rankingu kończą artykuł. Cieszy nas myśl, że to właśnie nieco zaokrąglona figura była bez obaw publicznie wskazywana przez mężczyzn jako ta najatrakcyjniejsza. W dzisiejszych czasach, lansowana przez projektantów moda na szczupłe i chłopięce sylwetki, odebrała głos zarówno kobietom jak i mężczyznom do oceniania co tak naprawdę jest atrakcyjne i seksowne.

Tematy:

Nieprawidłowy email