Top Lista Osobista #8: Grażyna Olbrych

Zimą czuję potrzebę koloru – w ubraniach, we wnętrzach. Kolor mnie energetyzuje, poprawia humor niczym czekolada i pozwala marzyć o wiośnie.

Foto: Zdjęcia własne VU MAG

1.Susie Bubble – moja ulubiona bloggerka

Naprawdę nazywa się Susie Lau, pochodzi z Londynu i pięknie się ubiera. Uwielbia kolor, printy i nietuzinkowe zestawienia. Z Susie spotkałam się w Barcelonie na konferencji zorganizowanej przez Procter&Gamble Future Fabrics. Oprócz rozmów na temat przyszłości tkanin rozmawiałyśmy też o przyszłości mody. Przyszłość to ubrania, w których można uprawiać sport,  a potem pójść na lunch z koleżankami. Ten trend nazywa się athleisure i jeszcze będę o nim pisać.

2. Diane von Furstenberg i jej kultowa sukienka – the wrap dress

Ta sukienka i umiejętne stosowanie printów zachwyciły Dianę Vreeland, naczelną Vogue’a w latach 60. i na początku 70.

Foto: East News Sukienki Wrap Dress Diane Von Furstenberg

Diane von Furstenberg jest niezwykłą projektantką, która u szczytu swojej kariery postanowiła rozstać się z modą. To był rok 1985 i Diane zajęła się wydawaniem książek.

Jednak w 1997 roku projektantka postanowiła wrócić do mody. Tym razem swoją markę podpisała skrótem  DVF.  Nic nie kombinując, zaczęła od słynnej wrap dress. I znowu odniosła sukces.  W 2009 Michelle Obama założyła sukienkę DVF na oficjalne przyjęcie w Białym Domu.

Co takiego jest w tej sukience, że od lat 70. wciąż jest popularna? Sekretem jest prosty krój, który jest niezwykle kobiecy i pasuje na każdą figurę. Jest łatwa w noszeniu i odpowiednio wystylizowana może być noszona od rana do nocy.

Wrap dress Diany Von Furstenberg to odpowiednik małej czarnej Coco Chanel.

3. Postaw na kolor

Li Edelkoort, słynna badaczka nadchodzących trendów, już 10 lat temu przewidziała boom na gotowanie. Z jej usług korzystają największe firmy na świecie. Dziś Li twierdzi, że przestaniemy nosić kolor czarny. Instynktownie będzie nam się kojarzył z agresją, ISIS i atakami terorystycznymi.

To dobry pomysł, aby już teraz, wyprzedzając trendy, postawić na kolor. Zobaczcie również naszą vumagową sesję zdjęciową Full Color.

Tematy:

Nieprawidłowy email