Top Lista Osobista #15: Grażyna Olbrych

W tym miesiącu na mojej topliśćie jest mój numer jeden – Dawid Tomaszewski, projektant, Polak pracujący w Berlinie.

Foto: Materiały prasowe

Jego pokaz na Berlin Fashion Week był zachwycający. Dawid uważa, że nie warto wypuszczać na wybieg 30 sylwetek, jeśli tak naprawdę masz 200% pewności co do 14. W twórczości Tomaszewskiego ważne są geometryczne wzory i geometryczne sylwetki.

Kolory to szarość, granat, beż. W tym sezonie Dawid Tomaszewski swój biało-czarny print ozdobił kolorem – pomarańczowym i bakłażanowym. Efekt jest rewelacyjny.

Foto: Materiały prasowe Dawid Tomaszewski - pokaz INTERVENTION A/W 2016/2017

Dawid nie śledzi trendów, on ubiera kobietę. Jego klientka może dowolnie miksować ubrania ze wcześniejszych sezonów z tymi najnowszymi. Szlachetne tkaniny – jedwab, kaszmir, wełna dają poczucie luksusu.

Foto: Materiały prasowe Dawid Tomaszewski - pokaz INTERVENTION A/W 2016/2017

Dawid Tomaszewski ma nowego partnera biznesowego, nowe atelier w Berlinie, ale na szczęście jego ubrania nadal czynią kobiety pięknymi. Nie odszedł on od swojego DNA, ale jeszcze bardziej je wzmocnił, używając najdroższych tkanin, ekstrawaganckich piór, dużo metalicznego błysku.

Foto: Materiały prasowe Dawid Tomaszewski - pokaz INTERVENTION A/W 2016/2017

Jednocześnie w wielu sylwetkach kolekcji pojawia się szary golf. Nawet założony pod suknię wieczorową, wygląda fantastycznie.

Dawid zaprojektował też kolekcję okularów słonecznych. Jest to już druga kolekcja we współpracy z IC! Berlin – małą manufakturą, z której wychodzą okulary, które są dziełami sztuki. Są lekkie i robione ręcznie. Ta współpraca to świetny pomysł – mieszanka kreatywnośći i jakości z najwyższej półki. Dla mnie najpiękniejsze są te, których nazwa jest moim imieniem – Grażyna. Dawid, dziękuję!

Foto: Materiały prasowe Dawid Tomaszewski - okulary GRAŻYNA

Tematy:

Nieprawidłowy email