Co studiowały najmodniejsze dziewczyny Hollywood?

Wybór studiów może wiele powiedzieć o osobie. Czasem rzeczy, których totalnie byśmy się nie spodziewali. Na przykład fascynację religiami wschodu czy psychologią. Jakie studia skończyły dziewczyny, których stylem zachwycamy się nie tylko na czerwonym dywanie?

fot. Getty Images

Gdy wybieramy kierunek studiów, z reguły mamy 18 czy 19 lat i niewielkie pojęcie o świecie. Wybieramy kierunki, które w danym momencie totalnie nas pociągają. Garstka nastolatków myśli perspektywicznie i wybiera studia, które za pięć lat będą równie dobrym pomysłem co w momencie zdawania egzaminów wstępnych. Jednak kierunek, który wybieramy sporo o nas mówi. Jeśli nie określa nas przez całe życie, to przynajmniej pokazuje, co nas kręciło tuż po szkole średniej. A co fascynowało najmodniejsze gwiazdy Hollywood? Na czerwonym dywanie mamy zarówno absolwentki Harvardu jak i szkół kulinarnych. Jakim wykształceniem mogą się pochwalić: Kerry Washington, Natalie Portman czy Jemima Kirke?

Anne Hathaway

Getty Images/Flash Press Media

Amerykańska aktorka jest inteligentna i bardzo utalentowana. Jest też ambitna i nie lubi skupiać się na jednym tylko projekcie. Dlatego wybrała dwa kierunki: filologię angielską i „ woman studies” na New York University.

Christy Turlington

fot. Getty Images

Zjawiskowa supermodelka z lat dziewięćdziesiątych również studiowała w Nowym Jorku. Jej zainteresowania były dość... eklektyczne. Najpierw licencjat z religioznawstwa porównawczego i filozofii wschodu na New York University, potem magisterka ze zdrowia publicznego na Columbia University.

Emma Watson

Getty Images

Kiedy usłyszałam genialne przemówienie Emmy na temat równości płci, byłam święcie przekonana, że Watson skończyła Gender Studies. Okazało się jednak, że Emma studiując na Brown University szlifowała swoją znajomość literatury angielskiej. Ma to sens. W końcu połowa Hollywoodzkich produkcji to ekranizacje powieści.

Georgia May Jagger

Georgia May Jagger / Getty Images

Śliczna córka Micka Jaggera i Jerry Hall uwielbia fotografię. Pasja miała wpływ na kierunek studiów. Georgia spędziła sporo czasu na zajęciach z fotografii w London College of Communications.

Jemima Kirke

fot. Getty Images

Wystarczy jedno spojrzenie na bohaterkę „Dziewczyn” by wiedzieć, że mamy do czynienia z artystką. Tatuaże, eklektyczny styl i zamiłowanie do performance'u. Od razu wiadomo, że Kirke studiowała malarstwo. Jej alma mater to Rhode Island School of Design, jedna z lepszych szkół arytstycznych w USA. Co ciekawe, Kirke nie studiowała aktorstwa. W co trudno uwierzyć, patrząc jak doskonale radzi sobie na planie „Dziewczyn”.

Kerry Washington

fot. Getty Images

Bohaterka „Skandalu” nie studiowała ani aktorstwa, ani tym bardziej prawa. Jednak podobnie jak Olivia Pope ma doskonałe zdolności komunikacyjne i błyskawicznie nawiązuje kontakty. Może dlatego, że cztery lata życia poświęciła studiując antropologię na George Washington University?

Mary – Kate Olsen

fot. Getty Images

To chyba najbardziej zaskakujące odkrycie. Mary – Kate Olsen zawdzięcza swoją fortunę aktorstwu i modzie. Jednak jej kierunek studiów nie ma nic wspólnego ani z jednym, ani z drugim. Olsenka, której batalia z anoreksją była bardzo brutalna i bardzo publiczna, jest ekspertem od żywności! Skończyła gastronomię na New York University. Ciekawe czy zdobycie tego tytułu naukowego było dla niej sposobem na uporanie się z chorobą?

Mindy Kaling

fot. Getty Images

Ta dziewczyna jest błyskotliwa, spostrzegawcza, inteligentna i ostra jak brzytwa. Jest w stanie zapakować wszystkie swoje atuty i obserwacje w każdy pojedynczy odcinek swojego show „The Mindy Project”. Czy już podczas studiów ze scenopisarstwa w Dartmouth College miała tak genialny, cięty dowcip? Z pewnością!

Natalie Portman

Getty Images/Flash Press Media

Jest konkretna, a jednocześnie wrażliwa, empatyczna, inteligentna. Nikogo nie powinno dziwić, że Portman jest magistrem psychologii. Dyplom uzyskała na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie – Harvardzie. Piękna, mądra i zdolna? W Hollywood zdarzają się takie kombinacje.

Rashida Jones

fot. Bulls Press / Adhemar Sburlati

Rashida Jones chodziła do tej samej szkoły średniej, co Kim Kardashian i Paris Hilton. W klasie maturalnej otrzymała tytuł najlepiej rokującej absolwentki skazanej na sukces. Przepowiednia z ogólniaka sprawdziła się. Rashida skończyła filozfię i religioznawstwo na Harvardzie. A potem zrobiła genialną karierę filmową i telewizyjną.

Tematy:

Nieprawidłowy email