Bikini zakazane w ZEA

Turyści, którzy wybierają się na wakacje do Zjednoczonych Emiratów Arabskich muszą przygotować się na prawdziwą rewolucję w plażowym dress code.

ThinkStock

Władze jednego z emiratów - Ras al-Khaimah - wprowadziły właśnie przepis zakazujący chodzenia w bikini po tamtejszych plażach. W ich okolicach pojawiły się informacje ostrzegawcze, z których wynika, że każdej osobie, która nie dostosuje się do zakazu, grożą surowe kary.

ThinkStock

Nie tylko kobiety muszą zrezygnować z seksownego bikini. Zakaz dotyczy również mężczyzn, którzy od tej pory nie będą mogli pokazywać się na plażach w obcisłych kąpielówkach.

Dlaczego władze Ras al-Khaimah tak nie lubią skąpych strojów kąpielowych? Wszystko przez mieszkańców emiratu, którzy złożyli wiele skarg na turystów z Zachodu, ich zdaniem przesadnie eksponujących ciało.

Ras al-Khaimah położony około 100 km od Dubaju, to z pewnością nie jedyne miejsce na terenie ZEA, które w najbliższym czasie zdecyduje się na wprowadzenie rygorystycznego plażowego dress code.

ThinkStock

Podobny zakaz dotyczy również innych kurortów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w tym „najbardziej zachodniego” Dubaju. Choć na dzień dzisiejszy bikini na plażach Dubaju nie jest jeszcze zakazane, nie można w nim pokazać się na ulicy czy w restauracji.

ThinkStock

Jeśli usłyszysz muzykę, która porwie Cię do tańca, uważaj! Taniec w miejscach publicznych jest także uważany za prowokację. To samo dotyczy pocałunków, nawet jeśli jesteś właśnie w podróży poślubnej!

ThinkStock

Za niewłaściwe uważa się również rozmawianie z kobietami w miejscu publicznym czy fotografowanie ich bez pozwolenia.

Wybierając się na wakacje do ZEA, musicie pamiętać, że mimo wszystko wciąż jest to państwo muzułmańskie.

Tematy:

Nieprawidłowy email