7 rzeczy, których nie wiedzieliście o Kris Jenner

O rodzinie Kardashianów jest głośno od 10 lat. Ostatnio flesze są skierowane przede wszystkim na Bruce’a Jennera, który oświadczył, że jest kobietą. Ale jego liczna rodzina nigdy nie znika z telewizji i portali plotkarskich. A wszystko za sprawą 59-letniej Kris Jenner, która z bycia matką uczyniła biznes wart kilkaset milionów dolarów.

Foto: Getty Images

Rodzina Kardashianów to fenomen popkultury. „Keeping up with the Kardashians”, reality show przedstawiające życie Kris Jenner i jej rozległej rodziny jest nadawane w 160 krajach świata! Każde z sześciorga dzieci Kris Jenner jest w jakiś sposób związane z show biznesem. Najsłynniejsza jest oczywiście Kim, ale w rankingach popularności goni ją młodziutka Kendall, nieco w tyle pozostaje reszta rodzeństwa. Ale żadne z Kardashianów i Jennerów nie miałoby szansy na jakąkolwiek karierę, gdyby nie biznesowa smykałka Kris, która 9 lat temu wpadła jak burza do biura Ryana Seacresta i zaproponowała mu zrobienie programu o swojej rodzinie. Od tamtego czasu kamery w domu (domach) Kardashianów i Jennerów nagrywają 10-12 godzin materiału dziennie, czasem nawet więcej. Zdawać by się mogło, że wiemy wszystko, o członkach klanu. Ale gdy „The New York Times” opublikował duży profil na temat Kris, okazało się, że jest wiele rzeczy, które do tej pory umknęły naszej uwadze. Czego więc nie wiemy o Kris Jenner?

1. Kris urodziła się jako Kristen Mary Houghton

Choć wygląda na 46 lat, Kris w przyszłym roku świętować będzie 60 urodziny. Urodziła się w San Diego, w 1955 roku. Jej rodzice rozwiedli się. Ojciec odszedł, a matka zamieszkała z córkami – Kris i Karen u swoich rodziców, którzy prowadzili sklep ze świeczkami w San Diego.

Foto: Getty Images

2. Dała kosza Robertowi Kardashianowi

Kris poznała swojego pierwszego męża, Roberta Kardashiana, jako bardzo młoda dziewczyna. Miała 17 lat, Robert—28. Ona dopiero wchodziła w życie, on miał już renomę jako doskonały prawnik. Uroda i wdzięk Kris zwaliły go z nóg. Podobno oświadczył jej się tuż po tym, jak zobaczył ją po raz pierwszy na torze wyścigowym w Del Mar. Ale na przyjęcie oświadczyn Kardashian musiał długo czekać. Kris została stewardessą w American Airlines. Chciała podróżować, zdobywać doświadczenia. Kardashian nie dawał jednak za wygraną. Oświadczył się ponownie po 5 latach. Kris zgodziła się zostać jego żoną.

Foto: Getty Images

3. Miała romans z piłkarzem, Toddem Watermanen.

Kris przez krótką chwilę miała płomienny romans z Toddem Watermanem. Robert Kardashian dowiedział się o całej sprawie. Wniósł o rozwód, anulował karty kredytowe Kris, pozostawiając ją z czwórką dzieci i bez grosza przy duszy. Sprawa rozwodowa ciągnęła się bardzo długo.

4. Kris poznała Bruce’a Jennera na randce w ciemno

Pewnego dnia, w 1990 roku, gdy rozwód z Robertem nie był jeszcze sfinalizowany, Kris poszła na randkę w ciemno. Znajomi umówili ją z Brucem Jennerem, lekkoatletą, olimpijczykiem, bezpośrednim, zabawnym, otwartym facetem. Zakochali się od razu. Każde z nich miało czwórkę dzieci – Bruce z dwóch poprzednich małżeństw. Oboje marzyli o dużych rodzinach. Chcieli się pobrać jak najszybciej, więc Bruce poprosił Roberta o przyspieszenie rozwodu. Kris nie wzięła od byłego męża ani grosza. Pobrali się miesiąc po podpisaniu papierów rozwodowych.

Foto: Getty Images

5. Przyjaźniła się z Nicole Simpson – żoną O.J. Simpsona

Po ślubie z Robertem Kris zaczęła wieść życie typowej żony z przedmieść. Mieszkała w willi, weekendy spędzała grając w tenisa z mężem i dziećmi – przed ukończeniem 30 roku życia miała ich czwórkę. Nie pracowała, spotykała się z przyjaciółmi i czuła, że młodość przecieka jej przez palce. Jedną z przyjaciółek Kris była Nicole Simpson, żona O.J. Simpsona, z którym z kolei przyjaźnił się Robert. Gdy w 1994 Nicole i Ronald Goldman zostali zamordowani w domu O.J.a, rozpoczął się najsłynniejszy proces kryminalny w historii USA. Kris, wówczas była już żoną Bruce’a, siedziała na sali rozpraw, domagając się sprawiedliwości dla zamordowanej przyjaciółki. Po drugiej stronie sali, na miejscu obrońców, siedział jej były mąż. Kardashian był członkiem zespołu prawników, którzy wybronili Simpsona przed oskarżeniem o podwójne morderstwo. Mówi się nawet, że Robert Kardashian pomógł Simpsonowi ukryć dowody zbrodni. Kendall Nicole Jenner, pierwsza córka Kris i Bruce’a nosi imię po zamordowanej żonie futbolisty.

6. Bruce Jenner był pierwszym klientem Kris

Po ślubie Bruce i Kris byli na skraju bankructwa. Bruce wprawdzie prowadził swoją firmę – jeździł po kraju z motywacyjnymi wykładami, ale nie odnosił sukcesów. Dopiero gdy Kris wzięła sprawy w swoje ręce, uporządkowała jego portfolio, odezwała się do dziennikarzy, coś się ruszyło. Coca – Cola i Visa chciały współpracować  z olimpijczykiem. Jak na Kris Jenner przystało, kontrakty nie były jedyną formą zarobków Bruce’a. Oprócz wykładów motywacyjnych, razem z Kris stworzył serię kaset video z ćwiczeniami. Okazały się bestsellerem, a Kris zrozumiała, że jest doskonałym managerem.

7. To ona wymyśliła “Keeping up with the Kardashians”

W 2006 roku Kris doszła do wniosku, że życie jej rodziny to idealny temat na reality show. Od zakończenia programu „The Osbournes” (z kamerą u Ozzy’ego i jego rodziny) minęły 2 lata i Ameryka ewidentnie potrzebowała nowego celebryckiego klanu do podglądania. Takiego, który można by kochać i nienawidzić jednocześnie. Kris doskonale o tym wiedziała. Przygotowała scenariusz i umówiła się na spotkanie z Ryanem Seacrestem. Producent dość sceptycznie podszedł do pomysłu Jenner, ale zgodził się wysłać ekipę na nagranie demo podczas rodzinnego grilla. Już w drodze z posiadłości Kardashianów w Calabasas operator zadzwonił do Seacresta: „Mamy program. Oni są nieziemscy”, powiedział.

Foto: Getty Images

Premiera show  „Keeping up with the Kardashians” miała miejsce w 2007 roku. Od tamtego czasu rodzina „znana z tego, że jest znana” przekształciła się w najbardziej wpływowy klan w amerykańskiej telewizji. Kolejne dzieci Kris i Bruce’a wkraczały w świat show biznesu. Kim, Khloe i Kourtney prowadzą trzy butiki Dash, mają kilka kolekcji ubrań, kosmetyków i ubrań dla dzieci. Robert, który walczy z depresją i otyłością, produkuje skarpetki (oczywiście hipsterskie, które sprzedają się w najlepszych domach towarowych na świecie). Kendall jest objawieniem świata mody, choć jak wytykają jej inne modelki, drogę na wybieg miała zdecydowanie ułatwioną. Kylie skupia się na tym, jakiej wielkości są jej usta i chyba jeszcze nie znalazła pomysłu na siebie. A czasu zostało niewiele. Ma 17 lat i lada moment powinna zacząć zarabiać wielkie pieniądze. Nawet jeśli nie ma jeszcze pojęcia, kim chce być w przyszłości, ma już managera. I to nie byle jakiego.

Tematy:

Nieprawidłowy email