Morze jak eliksir - dla ciała, zdrowia i urody

Chcesz mieć piękną cerę, ciało i czuć się zdrowo? Wyjedź nad morze, choćby na kilka dni! Oto 5 powodów, dla których choć raz do roku powinnaś zaplanować nadmorski urlop!

Foto: istock

Złoty piasek, szum morskich fal i bryza we włosach – niezastąpione wspomnienie z wakacji, które jak się okazuje mogą być nie tylko udane, ale też… pozytywnie wpłynąć na stan naszego ciała i umysłu.

1. Morze jak krew!

Woda morska ma niemal identyczny skład, co osocze ludzkiej krwi. Nic więc dziwnego, że nasze ciało czuje się tak dobrze właśnie w morzu! Woda morska jest doskonale tolerowana i absorbowana przez ludzką skórę, dostarczając jej niezbędnych mikroelementów. Składniki zawarte w wodzie głęboko wnikają w skórę i mają też działanie oczyszczające. Stymulują metabolizm i dotleniają cały organizm. Pozytywnie wpływają na kondycję włókien elastyny i kolagenu. Skóra staje się więc lepiej nawilżona i elastyczna.

2. Morze jak dieta

Morskie powietrze bogate jest w jod, który pomaga przyśpieszyć metabolizm. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na wakacje nad polskim morzem, korzyść jest podwójna, bo kąpiele w zimnej wodzie poprawiają krążenie, a tym samym również wpływają na lepszą przemianę materii.

3. Morze na katar i alergię

Jeśli masz uczulenie na pyłki czy kurz, z pewnością zauważysz, że nad morzem o wiele lepiej Ci się oddycha. To zasługa powietrza, w którym jest wysokie stężenie soli mineralnych. Kilka godzin spędzonych na plaży działa lepiej niż inhalator.

Szczególnie polecane są wizyty na plażach w pobliżu skał, gdzie już samo powietrze nie tylko genialnie oczyszcza drogi oddechowe, ale też ma działanie przeciwzapalne. Jest naturalną bronią przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami i mikroorganizmami, które powodują alergię.

Wybierz się nad morze o poranku albo po sztormie. Wtedy morska bryza jest najbogatsza.

4. Morze jest dla kobiet!

Woda morska – szczególnie ta o wysokim zasoleniu (m.in. Morze Śródziemne) zmniejsza stany zapalne pochwy, pobudza czynności tarczycy i pomaga w regulacji cyklu miesiączkowego. Pobyt nad morzem polecany jest też osobom z anemią.

Foto: istock

5. Morze uśmierza ból

Sole mineralne zawarte w wodzie morskiej relaksują i rewitalizują cały organizm. Skutecznie walczą ze zmęczeniem zarówno tym fizycznym, jak i psychicznym. Dodatkowo, zimne morskie fale, masując ciało, zwężają naczynia krwionośne, działają tonizująco na układ krążenia i układ nerwowy.

Będąc nad morzem, koniecznie zdecyduj się na spacer po plaży, który nie tylko odpręży ciało i umysł, ale też będzie najtańszą terapią antyżylakową!

Woda morska genialnie oczyszcza cerę i skórę głowy, pomaga w walce z cellulitem. To tylko kilka powodów, dla których powinnaś zaplanować urlop nad morzem. Czy czujesz się przekonana?

Tematy:

Nieprawidłowy email